Tarihte Bugün
  • 22.09.0000 Hasat Bayramı (Hakas Cumhuriyeti)
  • 22.09.1520 Yavuz Sultan Selim’in Vefatı
  • 22.09.2011 Cengiz Dağcı’nın Vefatı

Türk Ocakları Gölbaşı Temsilciliği ve Türk Eğitim-Sen Temsilciliği 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla ortak bir anma yürüyüşü düzenledi.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan programın öncesinde, yürüyüş için 15 Temmuz Demokrasi Meydanında toplanan halka bir konuşma yapan Türk Ocakları Temsilcisi Mehmet ÇATLAKCAN; “3 Mayıs, Hüseyin Nihal ATSIZ’ın da belirttiği üzere bir matem veya bir düğün olmadığını, 3 Mayıs’ın Türkçülük tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu, Türkçülük fikrinin, 3 Mayısla birlikte fikir ve düşüncenin ötesine giderek artık bir hareketle birleşmesi olduğunu belirtti.”

Konuşmanın ardından Türk Devletleri bayrakları ve meşaleler eşliğinde yürüyüş başladı. Gölbaşı Tren İstasyonu önünden dönüş alarak, tekrar meydanda toplanan kalabalığa, kapanış konuşmasını ise Türk Eğitim Sen Temsilcisi Mahmut YETİŞGEN yaptı.

3 Mayıs’ın Türk Milliyetçilerinin birlik günü olduğunu belirten Mahmut YETİŞGEN; “3 Mayıs Türkçülük Günümüz kutlu olsun. Böylesi bir günü anmak, hatırımızdan silmemek amacıyla yürüyüşümüze katılan sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 


PAYLAŞ