Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haber Paketi Müdürü Salih Zeki Sarıdanişment Genel Merkezimizi ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, yönetim kurulu üyelerimiz ve basın, iletişim ve halkla ilişkiler birimimiz hazır bulundu.

Sarıdanişment, Anadolu Ajansı çerçevesinde bir Türk Dünyası Haber Paketi çalışmasının olduğunu, Türk Dünyası’nın her yerinden haber akışının karşılıklı olarak sağlanması, sadece siyasal ya da kültürel alanlarda değil pek çok alanda haber üretiminin yapılması için bu girişimin başladığını belirtti. Bu bağlamda 103 yıllık bir sivil toplum kuruluşu olan ve Türk Dünyası meseleleriyle yakından ilgilenen Türk Ocakları ile fikir alışverişinde bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz ve genel merkez heyetimiz, Sarıdanişment’e Türk Dünyası bağlamında yapılabilecek çalışmalar açısından öneriler verdiler. Ortak yapılabilecek çalışmalar için de Türk Ocakları’nın her türlü desteği vermeye, özellikle akademik alanda büyük katkılar sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

İstişarelerde haber dili, haber ağı, içerikler, analizler, eğitim ve akademik çalışmalar bağlamında önemli sonuçlar ortaya koyuldu. 


PAYLAŞ

Resim Galerisi