Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Dünya Kırım Tatar Kongresi Başkanı Refat Çubarov, Türkiye’de yaşanan terör olayları nedeniyle kardeş Türk Halkına ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na taziyede bulundu.

Çubarov, son zamanlarda Türkiye’de artan terör olayları, vatanı bir kez daha işgale uğrayan ve işgalcilerin baskı ve terörünü her an yaşayan Kırım Tatar halkı tarafından büyük bir üzüntü ve kaygı ile karşılandığını kaydetti.

Çubarov, ilettiği mesajında, Kırım Tatarlarının, dünyanın neresinde olursa olsun insan hayatını hiçe sayan terörizme ebediyen karşı olacağını belirtti.

KARDEŞ TÜRK HALKINA
                      VE
                          TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞINA

Tarih boyunca zulüm gören milletlerin umudu, zulme uğrayanlara kucak açarak yurt ve ev sağlamış kardeş ve soydaş Türk halkına,

Son zamanlarda Türkiye’de artan terör olayları, vatanı bir kez daha işgale uğrayan ve işgalcilerin baskı ve terörünü her an yaşayan Kırım Tatar halkı tarafından büyük bir üzüntü ve kaygı ile karşılanmaktadır.

Bir asıra yakındır insan hakları, hukuk, adalet ve barış içinde millî mücadelesini yürüten Kırım Tatarları; dünyanın neresinde olursa olsun insan hayatını hiçe sayan terörizme ebediyen karşı olacaktır.

Kırım Tatarlarının bu prensipler çerçevesinde yürütülen haklı davasında her zaman yanında olan kardeş Türk halkına ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı kanalı ile Türk devletine, son günlerde yaşanan terörist saldırılar sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimiz için başsağlığı, olaylarda yaralananlara acil şifalar dileriz.

Kırım Tatar halkının duaları kardeş Türk halkı iledir.

Hürmetlerimizle,

Refat ÇUBAROV
Dünya Qırım Tatar Kongresi Başqanı

TürkYurduHaber

C


PAYLAŞ