Yer: Ankara

Tarih: 19.10.2014


Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları şube gençlik kollarının oluşturulması ve mevcut gençlik kollarıyla istişarelerde bulunmak için şube gezilerine devam ediyor. Şube gezileri kapsamında Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Ulaşhan Eraslan ve beraberlerindeki heyet Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Sivas ve Yozgat Türk Ocağı şubelerini ziyaret etti.

 

İLK ZİYARET SAMSUN’A

 

Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları heyeti Samsun Türk Ocağı Şubesi'ni ziyaret etti. Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve beraberindeki heyet sabah saatlerinde Samsun Şubeyi ziyaret ederek gençlerle ve yönetimle sohbet ettiler. Heyetimizi Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mehmet Karagülle ve yönetimleri karşıladı. Gençlik Kolları'nın faaliyetleri hakkında istişarelerde bulundular. Samsun Türk Ocağı Şubesi Yönetiminden Doç. Dr. Yüksel Öner ve Gençlik Kolları yönetimi heyetimizi karşıladı. Aktif bir gençlik kolları olan Samsun Şubesi’ne başarılar dileyen heyetimiz Ordu’ya hareket etti.

 

ORDU’DA GENÇLİK KOLLARI’NIN KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLADI

 

İkinci durak olarak Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları Heyeti Türk Ocağı Ordu Şubesi'ni ziyaret etti. Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve beraberindeki heyeti Ordu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün ve yönetimi karşıladı.  Şube faaliyetleri ve gençlik kolları hakkında istişareler yapıldı. Mevcut bulunmayan gençlik kollarının kurulması ve yapacağı faaliyetler hakkında mütalalarda bulunuldu. Heyetimiz şube yönetimi ve gençler ile yedikleri öğle yemeğinden sonra Giresun’a hareket etti.

 

GİRESUN GENÇLİK KOLLARI, HEYETİMİZİ KARŞILADI

 

Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları Heyeti Türk Ocağı Giresun Şubesi'ni ziyaret etti. Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve beraberindeki heyeti önce şube binasında Gençlik Kolları Başkanı Çağatay çakmak ve gençlik kolları yönetimi karşıladı. Şube binasındaki kalabalık gençlik kolları heyetiyle istişarelerde bulunan heyetimiz birlikte yapılabilecek projeler hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra şube başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca'yı Giresun Üniversitesi'nde ziyaret eden heyet gençlik kollarının durumu ve geleceğe dair planlar hakkında istişarelerde bulundu. Heyetimiz gece Giresun’da konakladı ve ertesi gün Trabzon’a doğru harekete geçti.

 

TRABZON TÜRK OCAĞI YÖNETİMİ İLE İSTİŞARE EDİLDİ

 

Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolları Heyeti Karadeniz ziyaretlerinde bugün ilk olarak Trabzon'daydı. Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve beraberindeki heyeti Trabzon'da Trabzon Türk Ocağı Şube Başkan Yardımcısı Aydın Kılıçaslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Raif Kalyoncu karşıladı.  Gençlik Kolları'nın oluşturulması ve yapılabilecekler hususunda istişarelerde bulunuldu. Trabzon’da milliyetçi gençliğe yönelik sorunlar hakkında da bilgi alan heyetimiz bunların bertaraf edilmesi için fikir alışverişinde bulundu.

 

RİZE ŞUBESİ’NDE GENÇLİKLE VE YÖNETİMLE İSTİŞARE EDİLDİ

 

Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolları Heyeti bugün ikinci ziyaretini Rize Türk Ocağı'na gerçekleştirdi. Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve beraberindeki heyeti Rize'de Rize Şube başkanı Turan Aslan Mercan, Başkan Yardımcısı İsmail Kılıç, Muhasip Ahmet Tan ve gençlerden oluşan heyet karşıladı. Şube binasında yapılan görüşmede gençlik kollarının oluşturulması ve yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. Şubede aktif olarak bulunan gençlerle istişareler yapan heyetimiz mevcut gençlerin bir gençlik kolu olarak organize edilmesi hakkında mutabakata vardı. Daha sonra heyetimiz Artvin’e doğru yola çıktı.

 

ARTVİN TÜRK OCAĞI’NDA GENÇLİK KOLLARI KURULDU

 

Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolları Heyeti Şube gezileri kapsamında Artvin'i ziyaret etti. Artvin'de Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve heyetini, Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bülent Turgut ve yönetimiyle istişarelerde bulunuldu. Yapılan istişarenin sonucunda Artvin Türk Ocağı Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak Artvin Çoruh Üniversitesi eski Öğrenci Konseyi başkanı Bahtiyar Köse atandı.

Akşam saatlerinde Artvin’e Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve heyeti de intikal etti. Genel Başkan Öz burada güncel meseleler hakkında Ocaklılarla sohbet etti. Genel Başkan Öz ve Gençlik Kolları heyeti daha sonra şehrin ileri gelenleri ve Ocaklılardan oluşan bir gruplar akşam yemeği yedikten sonra gece Artvin’de konakladı.

 

ERZURUM’DA ZİYARETİN ARDINDAN TARİHİ YERLER GEZİLDİ

 

Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları heyeti şube ziyaretleri kapsamında Erzurum Türk Ocağı'nı ziyaret etti. Türk Ocakları Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve beraberindeki heyeti Erzurumda Gençlik Kolları başkanı Zafer Eroğlu, Ocaklılar ve Şube Başkanı Nizam Işık karşıladı. Şubede yapılan istişarelerde beraber yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişi yapıldıu. Ayrıca Ermeni meselesi hakkında ortak bir proje yapılması noktasında mutabakata varıldı. Şubede yapılan istişarenin ardından gençlik kolları heyetimiz Erzurum Gençlik Kolları mensupları tarafından Erzurum'un tarihi yerleri gezdirildi. Daha sonra Gençlik Kolları heyetimiz Sivas’a hareket etti.

 

HEYETİMİZ SİVAS TÜRK OCAĞI GENÇLİK EVİ’NDE KONAKLADI

 

Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları heyeti şube ziyaretleri kapsamında Sivas Türk Ocağı'nı ve Sivas Türk Ocağı Gençlik Kolları Evi'ni ziyaret etti.

Gençlik Kolları Genel Sekreteri Sadettin Erbaş ve heyetini Şube Başkanı Mutlu Kurt, Gençlik Kolları başkanı Kutlu Kafadar ve Ocaklılar karşıladı. Önce Gençlik Kolları evine geçen heyet burada kalan Ocaklılar ve ocağın ileri gelenleri ile güncel meselelere ve gençliğe dair istişarelerde bulundu. Daha sonra şube binasına geçildi. Heyet şubedeki kütüphane, konferans salonu ve lokali gezerek incelemelerde bulundu. Şube başkanı Kurt Gençlik Kolları heyetimize Sivas Türk Ocağı'nın 1923-24 tarihlerinde yayımladığı "Birlik" dergisinin yeni yazıya çevrilmiş ve derlenmiş basımını hediye etti. Gençlik Kolları heyetimiz gece Sivas Türk Ocağı Gençlik evinde konakladı ve sohbetlere devam etti. Sabah heyetimiz Yozgat’a hareket etti.

 

SON DURAK YOZGAT TÜRK OCAĞI OLDU

 

Türk Ocakları Genel Merkezi Gençlik Kolları heyeti şube ziyaretlerinin son durağı olarak Yozgat Türk Ocağı şubesini ziyaret etti. Gençlik Kolları Genel Sekreterimiz Sadettin Erbaş ve heyeti önce Yozgat Türk Ocağı binasına giderek orada şube başkanı Nefise Yüksel ve gençlik kolları mensuplarıyla gençlik hakkında istişarelerde bulundu. Daha sonra Yozgat Türk Ocağı'nın açmış olduğu öğrenci evi ziyaret edildi.  Yozgat'taki ziyaretlerde son olarak cenazesi olan Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman ve ailesine, Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel ile birlikte taziye ziyaretinde bulunuldu. Gençlik Kolları heyetimiz daha sonra Ankara'ya döndü.


PAYLAŞ