Ramazan Bayramı münasebetiyle gelenekselleşen bayramlaşma programı Türk Ocakları Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk Ocakları Şeref Genel Başkanı Nuri Gürgür, yönetim kurulu üyeleri, kurul üyeleri ve ocaklılar katıldı. Bayramlaşma, sohbet ve ikramlarla başladı.

Bayramlaşma sırasında bir konuşma gerçekleştiren Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, ocaklıların bayramını tebrik etti. Bayramların sevinç ve muhabbet zamanı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Öz, tabiki de bunun anlamına sadık olarak bayramlarımızı yaşamamız gerektiğini söyledi. Dünyanın her yerinde aynı anda sevinçler, aynı anda acılar yaşandığını belirtti. Prof. Dr. Öz, bizlerin fert bazında, millet bazında her şeye rağmen bayramı sevinçle karşılamaya alışmış bir millet olduğumuzu söyledi. Gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine değinen Prof. Dr. Öz, Türk milleti olarak dirliğimize ve birliğimize önem vererek seçim sürecini barış ve huzur içinde atlatmamız gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Öz, "seçimlerin neticesinde tek temennimiz, kazananın büyük Türk milleti ve Büyük Türkiye ülküsünün olmasıdır. Seçimlerin neticesinde kardeşliğimize ve birliğimize halel gelmemesi gerekir." dedi.

Prof. Dr. Öz, İslam âleminin sıkıntılarından bahsetti ve sıkıntıların giderilmesi için daha çok çalışmamız gerektiğini vurguladı. Doğu Türkistan, Kırım ve Filistin'de müslümanların akla, bilime önem vermesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Öz, İslam âleminin kendi içinde dayanışmaya öncelik vermesi gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Öz, kardeşlerimizin hak ve hukukuna sahip çıkmamız gerektiğini, dinlerini ve dillerini özgür bir şekilde yaşamalarının her türlü ekonomik ve siyasi politikanın önünde olduğunu söyledi. 

Prof. Dr. Öz, Ramazan ayı boyunca devam eden "Turaneli Yardım Kampanyası"na destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti. Gerçekleşecek olan seçimlerin İslam âlemi ve Türk milleti için hayırlara vesile olmasını temenni eden Prof. Dr. Öz, Allah nice bayramları nasip ve müesser eylesin diyerek sözlerine son verdi. 

Genel Başkan Prof. Dr. Öz'ün konuşmasının ardından sohbet ve bayramlaşma devam etti.


PAYLAŞ

Resim Galerisi