Yer: Yozgat

Tarih: 03.05.2015


Çok sayıda bayanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Türk Ocağı Yozgat Şubesi tarafından gerçekleştirilen kutlama etkinliğine Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Filiz Avşar, Türk Ocakları Hanımlar Kurulu Başkanı Prof.Dr. Asuman Sunguroğlu, Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Yozgat Türk Ocağı Hanım İcra Kurulu Başkanı Kübra Kılıç, Yozgat Türk Ocağı Gençlik Kolları ve çok sayıda bayan katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü Türk Milleti’ne armağan eden, Hüseyin Nihal Atsız ve kendisiyle birlikte mahkum edilen 10 dava arkadaşını saygı ve minnetle andıklarını belirterek “Onların bu davalarından sonra 3 Mayıs Türkçülük Günü olarak kutlanmış ve Ziya Gökalp’in Yusuf Akçura’nın çalışmaları ve verdiği hizmetler ile ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Ziya Gökalp’in Yusuf Akçura’nın düşünce ve görüşlerini hayata geçirmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasını sağlamak üzere bu günü bizlere armağan etmişlerdir. Biz Türk Ocaklılar olarak ne Batı’nın dejenere olmuş, maneviyattan uzak kültürünü ne de Doğu’nun batıl görüşleri ile kültürümüzü bütünleştiremeyiz” dedi.

 

Yüksel’in ardından kürsüye gelen Türk Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı Asuman Sunguroğlu, Yozgat’ta Türk Ocaklı hanımların ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek, Nefise Yüksel’e Türk Ocağı Genel Merkezi’nin hediyesi olarak şanlı Türk bayrağı ve Türk Ocağı logolu çeşitli hediye takdiminde bulundu. Daha sonra ise Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Filiz Avşar, katılımcılara tarihsel süreçten günümüze Türk kadını konulu konferans verdi.

 

 

Program sonrasında Hayri İnal konağında Yozgat türküleri eşliğinde çedene ve çay ikramıyla 3 Mayıs kutlandı. Hanımlar kurulu ardından Yozgat turu yaptı. 

 

Hanımlar Kurulumuz Yozgat Şube başkanı Nefise Yüksel hanımefendiye teşekkürlerini sunar ve çalışmalarında başarılar diler.

 

 

 


PAYLAŞ