Eurovision şarkı yarışmasının galibi, Ukrayna’nın Halk Sanatçısı Kırım Tatarı Camala’nın jüri üyeliği ve koçluğunu yaptığı Ülkenin Sesi (Golos Krainı) yarışmasının yeni bölümü Ukrayna’nın 1+1 televizyon kanalında 29 Ocak Pazar günü yapıldı.

 

 

 

Programın bu bölümünde yarışmaya Kırım Akmescit’ten katılan yarışmacı Naile İbraimova,“kör seçim” eleme turunda "7 Nation Army"  adlı şarkıyı söyledi ve jüri üyelerinin hepsini kendine döndürmeyi başardı.

Ama Naile İbraimova jüri üyeleri arasında Camala’yı seçti.

 

Profesyonel olarak müzikle uğraşmadığını söyleyen 21 yaşındaki yarışmacı, kısaca kendinden bahsetti. Annesinin Rus babasının Kırım Tatarı olduğunu anlatan Naile İbraimova, Kırım işgalinin ailesini kötü etkilediğini, bu sebeple sürekli tartışmalar yaşandığını belirterek, “Annem Rus, babam ise Kırım Tatarı. Hem Müslüman hem Hıristiyan bayramlarını kutlardık. Kırım Tatarca şarkılar söylerdim. Kırım’ı işgal etmelerinden sonra ailemizde tartışmalar başladı. Babam kesinlikle bunu kabul etmeyi reddediyordu. Kendisi Moskovalı olan büyükannem ise “Böyle de olmalı” diyordu. Ben ise babamın kızıyım. Onun tüm üzüntüleri benim üzüntülerimdir. Umarım benim yarışmaya katılmam ailemi birleştirir ve eskisi gibi oluruz.” dedi.

 

 

Jüri üyelerinden Sergey Babkin Kırım Tatarca şarkı söylemesini isteyince İbraimova, “Bizim Taraf” şarkısından bir parça seslendirdi.

 

 

QHA


PAYLAŞ