Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sungurlu Şubesi ve Sungurlu Kadın İstihdam Merkezi, Türk Ocakları Genel Merkezini ziyaret etti. Çorum Sungurlu'dan gelen heyeti Türk Ocakları İdari Müdürü Yrd. Doç Dr. Abdi Karacabey karşıladı ve ağırladı. Genel Merkezde Türk Ocaklılarla istişarede bulunan heyet daha sonra Türkmenler için topladıkları yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Abdi Karacabeyle birlikte depolara teslim etti.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sungurlu Şube Başkanı Adil Uzar, çalışmalarından dolayı Türk Ocaklarına teşekkür etti ve şu şekilde bir açıklama yaptı:

"Topraklarından kopartılıp zulum ve işkence ile sürgüne maruz kalan mağdur Müslüman Türk kardeşlerimize büyuk özveri ile sahip çıkan kardeş Türk Ocakları'na, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sungurlu Şubesi ve Sungurlu Kadın İstihdam Merkezi olarak küçük bir destekte bulunduk.

Dernek olarak Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner'inde katkıları ile azda olsa yanlarında olmaya çalıştık Bu organizasyonda emeği geçen Genel merkez yönetim kurulu üyesi sayın Nurten Baş hanınefendiye Türk Ocakları Genel Merkezi İdari Müdürü Abdi Karacabey'e ve derneğimiz yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim." 

 


PAYLAŞ