Yer: Milli Kütüphane

Tarih: 07.05.2016


Türk Ocakları Sanat Edebiyat Kurulu, Milli Kütüphane ile işbirliği içinde önemli bir etkinlik gerçekleştirdi.  Sanat Edebiyat Kurulu bünyesinde faaliyet gösteren Kuşlukta Yazarlar Topluluğu üyelerinin katkılarıyla düzenlenen bu etkinlik çerçevesinde, aynı zamanda topluluk üyesi olan yazar Osman Gazi Kandemir’in “Yüzyıllık Hikâye” adlı son romanının tanıtımı yapıldı.

 

7 Mayıs Cumartesi günü, Milli Kütüphane’de gerçekleştirilen ve yoğun bir ilgiye mazhar olan programda, sagı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben, yazar Osman Gazi Kandemir’i anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Ardından açış konuşmasını Sanat Edebiyat Kurulu Başkanı Ali Osman Mola yaptı. Kuşlukta Yazarlar Topluluğu’nun beş yıldır, aksatmaksızın her hafta toplanarak yazarının da iştirakiyle, bir kitabı ele alıp görüştüğünü belirten Mola, Sanat Edebiyat Kurulu olarak bir ilke daha imza attıklarını ve her ay bir yazar ile kitabının tanıtımının yapılacağı programlar düzenleyeceklerini söyledi.

 

Daha sonra Kuşlukta Yazarlar Topluluğu Başkanı Hüseyin Özbay konuştu ve Osman Gazi Kandemir romanını dil ve üslup açısından değerlendirdi. Ardından yine topluluk üyesi Dursun Kuveloğlu, roman ve yazarıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Son olarak Osman Gazi Kandemir, son romanı “Yüzyıllık Hikâye”yi yazma sürecini ve görüşlerini açıkladı.

 

Konuşmaların ardından, aynı zamanda Kuşlukta Yazarlar Topluluğu üyesi de olan Elif Aybike Büyükyılmaz, Balkan türkülerinden oluşan repertuarıyla misafirlere müzik ziyafeti verdi. Etkinlik, çay-pasta ikramı ve yazarın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi. Etkinlik süresince salonda sergilenen ve bugüne kadar Kuşlukta Yazarlar toplantılarında görüşülen kitapların kapak fotoğraflarının yer aldığı sergi ise misafirlerin ayrıca çok ilglisini ve beğenisini gördü.

 

Herkesin takdirini kazanan bu yazar ve kitap tanıtım programının ikincisinde, 8 Haziran tarihinde, topluluk üyesi Veysel Tekelioğlu’nun “Yitik Balta” adlı romanı yer alacak.

 

Haber: Adnan ŞENEL


PAYLAŞ

Resim Galerisi