Yer: ATO Congresium

Tarih: 12.01.2016


8 Ocak - 17 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 10. Ankara Kitap Fuarı başladı. Kitap Fuarı okuyucuların büyük ilgisini çekti. Her yaştan insanın doldurduğu fuar alanında büyük bir kalabalık vardı. Fuar dolayısıyla yayınevleri yayınladıkları kitapları doğrudan okuyucuya sunma fırsatı buldu. Düzenlenen imza günlerinde yazarlar okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor: Fuar çerçevesinde söyleşi ve konferanslar da gerçekleştiriliyor.


Türk Ocakları Sanat Edebiyat Kurulu Kuşlukta Yazarlar ve Bala Kitap Topluluğu yazarları da 10. Ankara Kitap Fuarında imza günlerine katılıyor. Osman Çeviksoy, Nazmi Şimşek ve Oya Tatlıbal kitaplarını imzalayan yazarlarlarımızdan bazıları. Kuşlukta Yazarlar Edebiyat Topluluğu üyesi yazarlarımızın imza günleri ve saatleri şöyle:


14 OCAK PERŞEMBE
SAAT: 15:30-18:30
Çiğdem Ülker - Hece Yayınları


16.Ocak CUMARTESİ
SAAT: 11:00-13:30
Azize Kaya - Bengü Yayınevi (AYB)


SAAT: 14:00-17:00
Nazmi Şimşek - Akçağ Yayınevi


SAAT: 14:00-17:00
Osman Çeviksoy - Akçağ Yayınevi


17 OCAK PAZAR
SAAT: 13:30-17:30
Osman Baş - Akçağ Yayınevi


SAAT: Öğleden Sonra
Hasan Basri Şenel- 44 Yayınevi


SAAT: 16:00-18:30
EbaBekir Cambolat -Bengü Yayınevi (AYB)


Ankara Kitap Fuarında kitaplarını imzalayan Nazmi Şimşek izlenimlerini şöyle aktardı:


10. Ankara Kitap Fuarı, 2016'nın ilk yarısında Ankara ve Orta Anadolu okuyucusuna kapılarını açtı. Son üç yıldır ziyaretçisi sayısında belirgin artışın olduğu açıkça gözüküyor. Bu yılki fuarda kullanım alanının genişlediği ve o nispette katılımcı yayınevi sayısının arttığı anlaşılıyor. Kitap fuvarlarının en güzel yanı okuyucu-yazar buluşmasının gerçekleşmiş olması. Kuşlukta Yazarlar Topluluğu üyesi olan yazarlar da kitaplarını imzalama imkânı buldu. 


Geçmiş yıllarda pek az rastlanılan hediye kitap alımı bu fuarda daha fazla göze çarpar düzeyde olduğunu fark ettim. Ziyaretçi sayısındaki artışın kitap alımında da gerçekleşmiş olmasını dilerim. Bu fuarın onur konuğunun, Azerbaycan'ın ünlü yazarı ANAR oluşu, Türk Dünyasının birbirleriyle olan sıcak ilişkisinin bir göstergesi olsa gerek. 17 Ocak'ta son bulacak fuarın okuyucu seviyesinde olumlu gelişmeye vesile olmasını dilerim. 16-17 Ocak da Akçağ Standında kitaplarını imzalamaya devam edeceğim.

 

 


PAYLAŞ