Yer: Ankara

Tarih: 25.11.2014


Türk Ocakları Genel Merkezi Hanımlar Heyeti'nin burs verdiği öğrenciler bu yıl ilk toplantılarını yaptı. Toplantıya Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz de katıldı.

Birlikte yenilen yemeğin ardından tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıda karşılıklı istişareler yapıldı ve bursiyer öğrencilerin önerileri dinlendi. Toplantıda ilk olarak Türk Ocakları Genel Merkez Hanımlar Heyeti Başkanı Prof. Dr. Asuman Sunguroğlu konuştu ve Hanımlar Heyeti'nin yaptığı çalışmalardan bahsederek bursiyer öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Sunguroğlu'nun ardından Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Öz, Türk Ocakları'nın tarihine ve Türk Milliyetçiliği fikrinin gelişimine değindi. Gençlere bu bağlamda Türk Dünyası meselelerinden ve Türk Ocakları'nın amaç ve hedeflerinden bahseden Genel Başkan Öz Kırım, Doğu Türkistan, Irak ve Suriye Türkmenleri'nin durumlarıyla ilgili de detaylı bilgiler verdi. Ardından gençlere nasihatlerde bulunan Genel Başkan Öz, gençlerin milli şuur ve birlik içinde olmaları gerektiğini bununla birlikte de kendilerini alanlarında çok iyi bir şekilde geliştirmeleri gerektiğini ifade etti. Gençliğin bu yüzyılın en büyük dinamiği olduğunu da söyleyen Öz, Türk Ocakları olarak ellerinden gelen her desteği gençlere vereceklerini belirtti.


PAYLAŞ