Yer: Kızılcahamam

Tarih: 19.05.2015


Türk Ocaklı Gençler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı'nda piknikte buluştu.
 

Türk Ocakları Genel Merkez Yönetimi, Hanımlar Kurulu ve Gençlik Kollarının organize ettiği, Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Şahingöz, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Şenel, Genel Muhasip Aziz Kamil Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Okur’un ve çok sayıda Türk Ocaklı gencin katılımıyla piknik gerçekleştirildi. 
 

Türk Ocaklı gençler program dahilinde ilk önce Şeyh Ali Semerkandi Hz. Türbesini ziyaret etti. Türbe ziyaretinde sonra Ülkücü Şehitler Anıtı ziyaret eden Türk Ocaklı gençler, Ülkücü şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okuyarak ve dua ederek şehitlerimizi andılar.
 

Ziyaretlerin ardından pikniğin yapılacağı Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkına geçen Genel Merkez yöneticilerimiz ve Türk Ocaklı gençler doğa yürüyüşü yaptı. Doğa yürüyüşünden sonra, gençler arasında çeşitli oyun aktiviteleri ve yarışmalar düzenlendi. Halat çekmede oyununda erkeklerde A Takımı, bayanlarda Türk Dünyası, kaşıkla yumurta taşıma yarışmasında ise Yasin arkadaşımız birincilik elde etti. Türk Ocaklı gençler şiir okuyarak ve şarkı söyleyerek bayram coşkusunu yaşadılar. 
 

Piknik sonunda genel merkez yöneticilerimiz ve Türk Ocaklı gençler hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

PAYLAŞ

Resim Galerisi