Yer: Türk Ocakları Genel Merkezi

Tarih: 21.08.2014


TÜRK OCAKLARI, TÜRKMENLERE YARDIM DAĞITIMINA OSMANİYE’DE DEVAM ETTİ
Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle Ramazan ayında başlatılan “Bugün ve Her Zaman Elini Türkmeneli’ne Uzat” kampanyası kapsamında toplanan yardımların bir bölümü Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr Mehmet Öz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından dün Hatay-Yayladağı’nda dağıtılmıştı. Genel Başkan Öz ve beraberindeki heyet bugün de Osmaniye’deki Suriye Türkmeni kardeşlerimizi ziyaret etti ve yardımları iletti. Heyete Türk Ocakları Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Çetinkaya ve heyeti de eşlik etti.
GENEL BAŞKAN ÖZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ OSMANİYE’DE YARDIMLARI BİZZAT DAĞITTI
Osmaniye’de kamplarda ve çevresinde bulunan Türkmen kardeşlerimizi ziyaret eden Genel Başkan Öz, Osmaniye Türk Ocağı’nda yardım dağıtımına katıldı. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve pek çok zorluk yaşayan Türkmen kardeşlerimize gıda paketlerinin dağıtımına bizzat katılan Genel Başkan Öz ve beraberindeki heyet daha sonra Türkmen kardeşlerimizle hasbihal etti. Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz, Osmaniye Türk Ocağı’nda bir de konuşma yaptı.
GENEL BAŞKAN MEHMET ÖZ: KAMPANYAMIZA YAPILAN HER BİR KATKI ÇOK BÜYÜK BİR ANLAM İFADE EDİYOR
Osmaniye Türk Ocağı’nda Ocaklılara ve Türkmen kardeşlerimize hitap eden Genel Başkan Öz, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerden bahsetti. Sürece dair değerlendirmeler yapan Öz, ardından yardım kampanyası hakkında bilgiler verdi. Kampanyalarının Ramazan ayında başladığını ifade eden Öz, bir yıl süreyle yardım toplamaya ve hem ülkemizde bulunan Türkmen kardeşlerimize hem de Irak ve Suriye’de yaşayan Türkmen kardeşlerimize yardım iletmeye devam edeceklerini ifade etti. Yardım kampanyasının sembolik önemine de dikkat çeken Öz şöyle dedi: “Kampanyamıza milletimizin manevi duygularının ne zirvede olduğu Ramazan ayında başladık ve büyük bir ilgi gördük. Herkes az çok demeden katkı sundu. 5 lira harçlığını gönderen öğrenciden tutun, 10 avro parasını veren İsveç’teki gurbetçi kardeşimize kadar pek çok kişi Türkmen kardeşlerimizin yaralarına bir nebze olsun merhem olabilmek için katkı sundular. Hepsine teşekkür ediyorum.” Geneş Başkan Öz Suriye ve Irak Türkmenleriyle aynı tarih, coğrafya ve kültür dairesi içinde olduklarını ifade etti ve Onların her bir sıkıntısını kendi sıkıntıları olarak gördüklerini belirtti.
Yardım dağıtımı ve konuşmaların ardından Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve heyeti Osmaniye’den ayrıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN


PAYLAŞ