Duyurular
Tümü
Tarihte Bugün
  • 22.07.2011 Necdet Sevinç’in Vefatı

Üç yıldır her ayın ilk Perşembe günü “Perşembe Sohbetleri” yapan ve tarihi, milli, insani, dini ve güncel konularda üyelerini ve katılımcıları bilgilendiren Türk Ocakları Dinar Şubesi, yeni dönem Perşembe Sohbetinin her ayın son Perşembe günü yapılmasına karar verdi.

Yeni dönemin ilk sohbet toplantısı 28 Eylül 2017 Perşembe günü saat 20.00 de Şube binasında yapıldı. Yeni dönem Perşembe Sohbetlerini kısa bir konuşmayla açan şube başkanı Raif ÖZTÜRK, katılımcılara hoş geldiniz diyerek, yeni dönemin başarılı, yararlı ve dolu dolu geçmesini diledi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Diş Hekimi Ogün SEZEN Yunanistan’a yaptığı gezi intibalarını slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Türkiye ile Yunanistan’ın kıyaslamasının yapıldığı toplantıda, benzerlikler de dile getirildi. Selanik, Gümülcine, Vardar gibi hala pek çok Evlad-ı Fatihan’ın yaşadığı yerler, oradaki Türk eserleri tanıtıldı. Ayrıca Türk kardeşlerimizin ekonomik, eğitim ve sosyal hayatları ile ilgili bilgiler verildi.

Bu sunumdan sonra Dinarlı katılımcı şairler, yeni şiirlerinden örnekler okudu. İki türkü kitabı çıkaran, üç türkü albümüne imza atan Ozan Kul Mercan yeni bestelerinden örnekler verdi.

Program sonunda 1 Ekim günü yapılacak olan “Dinar Deprem Şehitleri Anma Toplantısı” hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Şube Başkanı Raif Öztürk “Deprem Şehitleri Anma Toplantısına” katılım sağlanması için arkadaşların gayret göstermesini talep ettikten sonra, çayların içilmesiyle toplantı son buldu.


PAYLAŞ