Erzurum Türk Ocağı tarafından düzenlenen Türk Ocakları Gençlik Akademisi eğitim programını başarıyla tamamlayan 25 öğrenciye törenle sertifikaları verildi.

Erzurum Barosu konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde bir konuşma yapan Erzurum Türk Ocağı Başkanı Av. Nizam Işık, Gençlik Akademisi eğitim programının 4 dönemden oluştuğunu, 2015 yılında başlayan programın 2017 yılı bahar dönemi ile tamamlanmış bulunduğunu belirtti.

Programın bir diğer adının Milli Mefkure Mektebi olduğuna işaret eden Başkan Işık, dört dönemlik eğitim sürecinde akademi gençlerine Tarih, Türk Tarihi, Türk-İslam Düşünce Geleneği, Sanat, Estetik, Milli Edebiyat, Milliyetçilik ve Temel Kavramlar, Türk Kültürünün Temel Eserleri gibi değişik alanlarda konunun uzmanı akademisyenler tarafından bir sistem dahilinde eğitim verildiğini ve eğitimlerin alt guruplarla devam ettiğini belirterek bu eğitim programında görev alan akademisyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmasında sertifika alan gençlere de hitap eden Işık, sevgili gençler aldığınız bu eğitimle emsallerinizden farklı ve üstün olduğunuzu ilerleyen hayatınızda göreceksiniz, Türk Ocakları gibi şanlı maziye sahip büyük bir aileye mensup olmakla övünün ve kendinize güvenin, edindiğiniz birikimi milli şuurla birleştirerek büyük Türk Milletine önemli hizmetlerde bulunacağınıza inancımız tamdır, bahtınız ve yolunuz açık olsun dedi.

Türk Ocaklı büyükler tarafından gençlere sertifikaların dağıtılması ile program sona erdi.


PAYLAŞ