Eskişehir Türk Ocağı tarafından bu sene XIII. sü yapılan yarışmada son dörde kalan ortaokullar belli oldu. Yarı final sonucunda; Özel Şehir Koleji,Şehit Teğmen Subutay Alkan ortaokulu,Cahit Zarifoğlu Ortaokulu ve İki Eylül Ortaokulu finale kaldılar. Çok çekişmeli geçen yarışmada; 20 sorunun sonunda eşitliğin bozulmadığı yerlerde ilave  5 soru soruldu bunun sonucunda da eşitliğin bozulmadığı yarışmada 5 soru daha sorularak 30 sorunun sonunda finalistler belirlendi.

Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’nde yarışmaya katılan Şehit Mutlu Yıldırım Ortaokulu, Özel Şehir Koleji ve Orhangazi Ortaokulu arasında yapılan müsabakada finale Özel Şehir Koleji çıkmıştır.

Gazi Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi’nde yarışmaya katılan Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu, Tepebaşı Atatürk Ortaokulu ve Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu arasında yapılan müsabakada finale Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu çıkmıştır.

Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nde yarışmaya katılan Battalgazi Ortaokulu, Hacı Hilmi Okur Ortaokulu ve Cahit Zarifoğlu Ortaokulu arasında yapılan müsabakada finale Cahit Zarifoğlu Ortaokulu çıkmıştır.

Eskişehir Türk Ocağı’nda yarışmaya katılan Doktor Halil Akkurt Ortaokulu, İki Eylül Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu arasında yapılan müsabakada finale İki Eylül Ortaokulu çıkmıştır.

Geçmişten günümüze Türklerin tarihi, coğrafyası, dili, kültürü ve medeniyetine dair sorularla müsabaka, sadece yarışma olarak kalmamış bilgi ve kültür etkileşimine fırsat tanımıştır. 
Geleceğimiz çocukların, müsabakalarda gösterdikleri heyecan ve bilgi seviyeleri evvela velilerine sonra öğretmenlerine ve Türk Ocaklılarına kıvanç vesilesi olmuştur. 
4 okulun finalde yarışacağı 13. Milli Kültür Bilgi Yarışmasının bir sonraki müsabakaları 16 Mart 2019 Cumartesi yapılacaktır.


PAYLAŞ