Türk Ocakları Isparta Şubesinin Geleneksel hale getirdiği iftar programı 21.6.2016 Salı Akşamı Süleyman Demirel Kongre Merkezi İyaş Düğün Salonunda gerçekleşti. İTSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İyaş Yönetim kurulu Başkanı Bahattin Şenol, Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, SDÜ Öğretim üyeleri, Senirkent Yükseliş Vakfı Başkanı Ecz. Ramazan Örmeci, Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı Mehmet Fidan, İSTUDAK Başkanı Ali Telli, Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Kamil Kaya, SDÜ Öğrencileri ile 300 civarında Türk Ocaklı katıldı. Ankara'da ki programı nedeni ile katılamayan Isparta Milletvekili Nuri Okutan bir telgraf göndererek Hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Şube Başkanı Op. Dr. Levent Başyiğit Hoş Geldiniz konuşmasında:

" Sayın hanımefendiler, beyefendiler, kıymetli misafirlerimiz, sevgili Türk Ocaklılar, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Türk Ocakları Isparta Şubemizin geleneksel olarak düzenlediği İftar programımıza hoş geldiniz.

 Evinizde, mutlu yuvanızda oruç açmak varken Türk Ocağımızın çağrısı üzerine katılarak bugün burada bu güzelliğin yaşanmasına vesile oldunuz, hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

 Kıymetli misafirlerimiz, sevgili Türk Ocaklılar. Dün, sözde Çözüm sürecinde PKK'ya şirin gözükmek için Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünü her yerden kaldıran, Andımızı Çocuklarımıza söyletmeyen, Türk Bayrağının Güneydoğuda dalgalanmasını engelleyenler yeterince derslerini almamışa benziyor ki bugünlerde yeni Anayasa çalışmalarında Türklüğü silmeyi, yok etmeyi, kimliksiz bir Anayasa yapımını, Anayasamızın değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez denen ilk 4 maddesinin değiştirilmesini dillendirmeye başlamışlardır. Herkes hesabını iyi yapmalıdır. Buradan ilan ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğüne inanan, iman eden Türk Milliyetçileri henüz son sözlerini söylememişlerdir.1071 de Büyük Selçuklu Hakanı Alparslan'ın bizlere hediye ettiği bu  coğrafyada Türk'ler dün vardı, bugün vardırlar, yarın da var olmaya, var kalmaya devam edeceklerdir.

Bayrak inmesin, Ezan dinmesin, Vatan bölünmesin diye bugün ülkemizin Güneydoğusunda eli kanlı Terör örgütü PKK ile mücadele ederken Toprağa düşen, Hakk'a yürüyen Asker, Polis Güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara, Gazilere acil şifalar diliyorum. Buradan o kahramanlara kalplerimizin birlikte attığını söylemek ve hayır dualarımızın onlarla olduğunu belirtmek istiyorum.

 Değerli misafirlerimiz, kıymetli Türk Ocaklılar. Bu akşam  yüksek bir katılımla iftar açmamızı  yönetim kurulu üyelerimizin oruçlu bir şekilde  davetiyeleri sizlere ulaştırma çabaları sağladı. Onlara buradan teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki dönemde Daha güzel günlerde, güzel programlarda bir arada olmak temennisiyle hayırlı akşamlar diliyorum" dedi. Yemek sonrası sohbet etme imkanı bulan katılımcılar Ramazan ayının verdiği Ruhani Mutlulukla ayrıldılar.

 


PAYLAŞ