Türk Ocakları Kilis Şubesi'nin resmi açılışı Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ'ün katılımıyla gerçekleştirildi.
Türk Ocakları Kilis Şubesi'nin açılışı Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk Ocakları Kilis Şubesi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Dalkılıç, Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Dr. Muhammed Vecih Cuma tarafından yapıldı.
Şube başkan yardımcısı Dr. Öğr.Üyesi Halil UZUN'un takdim konuşmalarından sonra Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Türk Ocakları Kilis Şubesi Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Mehmet DALKILIÇ açılış merasimine katılan uzaktan ve yakından gelen tüm misafirleri selamlayarak Kilis Türk Ocağı'nın öncelikle Kilis'e, Türkiye'ye ve tüm Türk Dünyasına hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundu. Daha sonra Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk ocaklarının 106 yıllık ulu çınar olduğunu ifade ederek, “Kilisliler olarak büyük sıkıntılar çektiniz. Suriye’den gelen mültecilere ev sahipliğini en iyi şekilde yapıyorsunuz. Ayrıca füzeler nedeniyle gerçekten büyük sıkıntılar çektiniz. Türk Ocakları 1912 yılından beri faaliyetlerine devem ediyor. Sınır ili olan Kilis’te olmaktan mutluyum” dedi.
Türk Ocakları Kilis Şubesinin açılışına Suriye Türkmen Meclisi Başkanı ve üyeleri, Gaziantep Türk Ocağı Başkanı ve Yönetimi, Kahramanmaraş Türk Ocağı Başkanı ve Yönetimi, Osmaniye Türk Ocağı Başkanı ve Yönetimi, MHP Kilis İl Başkanı Hüseyin Değirmenci, BBP Kilis İl Başkanı, MHP Kilis Milletvekili Aday Adayı Abdullah Alpdağ, Türk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi, Kilis Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar, birçok akademisyen, öğretmen ile davetliler katıldı.

      


PAYLAŞ