Türk Ocakları Malatya Şubesi Ocakbaşı Sohbeti Gülhan Haliloğlu tarafından deprem felaketinde yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımızın ve şühedanın ruhlarına ithafen Kuran tilaveti ile başladı.

Sohbete konuşmacı olarak Recep Alyamaç, namıdiğer Komando Recep katıldı. “Bizim milliyetçiliğimiz ırk milliyetçiliği değil, kültürel milliyetçiliktir. Bize siz Kürt’sünüz diyorlar. Bizler öz be öz Türk’üz” diyen Alyamaç konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Bu Ocağa oksijen çadırına girer gibi girdim, bizim kuşağımız böyledir. Birbirimizi gördük mü babamızı, kardeşimizi, anamızı, halamızı görmüş gibi olurduk. Malatya’da bir ülkücü kardeşimin ayağı taşa değse Hakkari’dekinin, Hakkari’dekinin ayağı taşa değse Balıkesir’dekinin içi sızlardı. Birliğe, beraberliğe, tesanüte ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde elli sene önceki birlik ve beraberliğimizi Allah bize tekrar nasip etsin. Ülkücü;  adalette Hz. Ömer, cesarette Hz. Ali, sevgide Hz. Osman ve sadakatte Hz. Ebubekir gibi olmalıdır ve öyledir zaten. Ülkücüler Hz. Ali’nin cesaretine talip olmuşlardır. Ama diğer hasletlere de talip olmalıyız. Ezan susmasın, bayrak inmesin, Türk’ün son bağımsız kalesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmesin diye 18’li yaşlarda kendimizi bu işlerin içinde bulduk. İyi ki de bulmuşuz.Bu mücadelede bize ufuk açan, vizyon kazandıran, liderlik yapan Başbuğ Alparslan Türkeş’tir."

80 öncesi dönemde yaşadıkları bazı olayları ayrıntılarıyla anlatan Komando Recep’e konuşmasının sonunda Şube Başkanı Nadir Günata tarafından günün anlam ve önemine binaen plaket takdim edildi. Ocakbaşı sohbetinin bitiminde, Recep Alyamaç kendi yazmış olduğu “Komando Recep” isimli kitabını imzalayarak katılımcılara armağan etti.


PAYLAŞ