Türk Ocakları Nazilli Şubesi Başkanı Ahmet Çekim basın toplantısına ilişkin yaptığı açıklamada;

"Türk Ocakları Nazilli Şubesinin geleneksel hale getirdiği Hacı Süleyman Efendi Türk Kültürüne Hizmet Ödülü 2017 yılında sahibi Prof. Dr. Mehmet Çağatay ÖZDEMİR‘e verildi. Hacı Süleyman Efendi Ödülü şimdiye kadar 9 değerli insana verildi. Mart ayı içinde Çağatay Özdemir Nazilli’ye davet edilerek yemekli bir toplantıda ödül töreni yapılacaktır” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Çağatay Özdemir, ilk orta ve lise öğrenimini Denizli’de, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde, doktorasını Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yaptı. Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı. Münih kentinde 5 yıl eğitimci olarak çalıştı.

Türk Ülkücüler Teşkilatı Denizli İl Sekreterliği, MHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 1976 yılında Denizli’de yayımlanan Hizmet Gazetesi’nin kuruluşunda görev aldı ve Yazı İşleri Müdürlüğü, Denizli Yüksek Öğrenim Derneği’nin kuruculuğu ve genel başkanlığı yaptı. Aylık Töre ve Devlet dergilerinin yazı işleri müdürlüğünde çalıştı. Uzun yıllar Türk Ocakları Merkez Heyet  ve Türk Yurdu dergisi yayın kurulu üyelikleri ve Türk Yurdu Dergisi Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Türk Eğitim Bilimleri Dergisi’nin  ve Göç Araştırma Merkezi’nin kuruculuğunu, Prof. Dr. Mümtaz Turhan ve Prof. Dr. Erol Güngör Sempozyumlarının başkanlığını yaptı. Halen Gazi Üniversitesi’nde öğretim üyesidir.


PAYLAŞ