Türk Ocakları Polatlı Şubesinde bu hafta Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yonca Anzerlioğlu “Türk Dış Politikası“ konulu konferans verdi.

Anzerlioğlu konuşmasına Afrinde şehit olan kahraman askerlerimize rahmet dileyerek başladı. Prof. Dr. Anzerlioğlu “Afrin’de biz niye varız. Çünkü Afrinde kendi güvenliğimiz için varız.Güvenliğimiz söz konusu olduğunda biz Afrinde de gireriz başka tehdit eden yer olursa orayada girer gereğini yaparız. Çünkü bu millet Türk Milletidir gereğini yapar. Nasıl 15 Temmuz’da yaptıysa şimdide yapar.
Dünya bunu hala anlayamadı.Afrinde şu anda Raco dağında kuşatma var ve orayı mutlaka alacağız. Mustafa Kemal Yıldırım Orduları Komutanıyken orada geri çağrılınca istifa ederek geri döndü.
Bu böyle bilinsin. Yok Mustafa Kemal kaçmış bırakmış falan bunlar yalan .Şu anda Yunanlılar Afrindeki operasyonda olmamızdan dolayı Yunan Adaları ve Kıbrıs konusunda fırsat kolluyor. Fener Rum patriği ekümeniklik istiyor. Rumlar enosis peşinde. Ermeniler 2009 da yapılan protokolleri tek taraflı iptal ettiğini duyurdu .Doğu Akdeniz’de doğal gaz arama Fransa ve İngiltere’nin orada bulunması bunlar hiç tesadüf değil.  Biz Afrinde girdik bu konular ardı ardına geldi. Dünyada en fazla acı çeken ülke olarak hep Filistin anılacaktır. Türk Devleti bütün bu konuları başaracak gücede kudrete de sahiptir. İslam aleminin 600 yıl bayraktarlığını yapmıştır.  Dünyanın her yerinde Türk vardır.Müslüman Türkler olduğu gibi Hıristiyan Türklerde vardır. Bunlar biz Türküz diyor ve bunlara sahip çıkmalıyız. Türk beklenilendir. Dünya Türklerin bir araya gelmesinden korkuyor. Çünkü Türkler sömürgeci değildir. ÖSO güçlerine gelince bunların çoğunluğu zaten Türk, Türkmen, Doğu Türkistanlı Tugaylar var” dedi.


PAYLAŞ