Salihli Belediye Meclisi'nin aldığı kararla "Türk Ocakları Meydanı" düzenlenen törenle açıldı.

Törene İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu,  Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, İbrahim Karaca ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, Büyükşehir Koordinatörü Ali Rıza Ünveren ile siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı. Törende konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, belediye meclisinin aldığı kararla  bu alana "Türk Ocakları Meydanı" ismi verildiğini  söyledi.

Başkan Kayda “Türk siyasetinde Türk Milliyetçilerinin fikir sisteminin ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz günden, yıllardan bu güne kadar olan yaşadığımız olayları süzdüğümüz de bunun ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu anlarız. Çünkü Türk milliyetçilerinin fikir sistemi bugünkü milliyetçi hareketin fikir sistemini oluşturmaktadır. Türk Ocakları da bu fikir sisteminin bir parçasıdır. Artık bu meydan "Türk Ocakları Meydanı" olarak anılacaktır. " dedi.

Türk Ocakları Salihli Şube Başkanı Ersin Aybar ise Salihli'de 1915 yılında kurulan Türk Ocakları’nın Şehitlik Anıtı, 100. Yıl Çeşmesi’nin kente kazandırıldığını ifade ederek, meydana Türk Ocakları Meydanı verilmesinde katkısı bulunan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya plaket takdim etti. Yapılan duanın ardından 16 Türk Devletini temsil eden bayrakların yer aldığı Türk Ocakları ile Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı açıldı. Açılışta davetlilere Türkistan pilavı ve ayran ikram edildi.


PAYLAŞ