Türk Ocakları Ümraniye Şubesi Gençlik Kollarının düzenlemiş olduğu “Galip Erdem ve Türk Milliyetçiliği” konulu konferans Türk Ocaklı gençlerin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Hüseyin ÖZDEMİR Gençlik Kollarının yönetim kadrosu ve gençlik kolları faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ümraniye Şubesi Başkanı Av. Faruk Ülker ülke gündemi, Türk Dünyası ve Türk Milliyetçiliği üzerine temel konulara değinerek Gençlik Kollarına çalışmalarının devamını dileyerek teşekkür etti.

Türk Ocakları Ümraniye Şubesi Gençlik Kolları üyesi Büşra YAMAN ve Uhde KILIÇARSLAN “Galip Erdem ve Türk Milliyetçiliği” konferansta şu konulara değindiler;

Galip Erdem’in hayatı, fikri mücadelesi, edebi yönü, kişiliği, çalışma hayatı ve Türk Milliyetçiliği üzerine çalışmalarının değerlendirildiği konferansta Galip Erdem’in, kaleme aldığı yazı çalışmaları, şiirleri ve makaleleri üzerinde durularak konferans tamamlandı.

Konferans bitiminde Gençlik Kolları başkanı Alper Tunga ÖZANEK, kapanış konuşmasını gerçekleştirerek konuşmacı Büşra YAMAN ve Uhde KILIÇARSLAN’a Türk Ocakları Genel Merkezinin yayın organı olan Türk Yurdu Dergisini hediye ettiler.

Daha sonra Türk Ocaklı gençler, Türk Ocakları Ümraniye Şube Başkan yardımcısı Harun Güvendi ile çay sohbetine geçtiler.


PAYLAŞ