Duyurular
Tümü
Tarihte Bugün

Uşak Şubesi 4 Nisan 2019 Perşembe günü saat 20.30’da Av. Baki Kantar'ın konuşmacı olarak katıldığı “Devlet ve Siyaset Adamı Alparslan Türkeş” konulu konferansı gerçekleştirdi.

Av.Baki Kantar, “Rahmetli Türkeş’i tanımak, onunla aynı idealleri, fikirleri ve heyecanı paylaşabilmek bir Türk aydını olarak benim için en büyük şereftir. Başbuğ Alparslan Türkeş, devletin yapması gereken bir kamu hizmetini yerine getiriyordu. Türk gençliğine sahip çıkmak, ona rehberlik yapmak ve geleceğin teminatı olan gençleri Türklük aleyhine faaliyet gösteren düşmanlardan uzak tutmak için gerekli uyarıları yapmak ve onlara milli kimliklerini hissettirmek için bizim gibi gençlerin eğitimine ağırlık vererek bu günlere gelmemizde çok büyük katkısı olmuştur.” diyerek konuşmasına başladı.

Av.Baki Kantar, "Kendini Türk milletinin mensup saymayan, zihinleri aşırı sol ideoloji ile işgal edilmiş ve doldurulmuş çevrelerin devamlı saldırılarına, haksız ithamlarına hedef oldu. Türk toplumuna kendisi ve Türk milliyetçileri demokrasi düşmanı şiddet yanlısı olarak takdim edildi. Rahmetli Türkeş’i kötülediler ve karalamak istediler. Bunların bir kısmı ise bugün gerçekler önünde mahcup oldular ve partiler üstü bir politika izleyen, milli endişe ve hassasiyete sahip, demokrasiyi mutabakat ve işbirliği olarak anlayan bu büyük insanın manevi huzurunda adeta mahcup olmuşlardır. Rahmetli Türkeş Türkiye ve Türk Dünyasının lideri idi. Bilhassa son senelerde büyük ilgi görmesi, büyük ölçüde Türk kimliğine sahip çıkmasından, etnik ve mezhep tuzaklarına karşı toplumu uyarmasından ve milli birlik ve bütünlüğümüz konusundaki tavizsiz, hassas tutumundan kaynaklanmaktadır. Türkiye ciddi, vakur, milli menfaati ön plana çıkaran devlet adamı tipini Sayın Türkeş’de bulmuştur. Rahmetli Türkeş’e göre, en kötü demokrasi, demokrasi dışı rejim örneklerinin hepsinden iyidir. Buhran dönemlerinde rejimin korunması ve güçlendirilmesi yolunda gönüllü olarak ortaya çıkışı, siyasetin kamplaşma değil, uzlaşma ve mutabakat yollarını açabilme, birbirine tahammül edebilme sadece şikayet değil, çözüm üretebilmek olduğunu göstermiştir. İşte, sorumlu muhalefet nasıl yapılır sorusunun cevabını kendisine yıllarca faşist diye saldıranlara  karşı bizzat Türkeş vermiştir. Siyasi tarihi iyi bilen, tecrübeli ve bilgili ve liderlik özelliklerine sahip bir kimse olarak siyasette gündemden hiç düşmeyen niteliği ile karizmatik bir liderdir. Türkün ölümsüz Başbuğ'una Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. O bir bayraktı onun emanetinin savunucusu olarak yaşamaya devam edeceğiz." diyerek konuşmasını tamamlamıştır.

 


PAYLAŞ