Tarihte Bugün
  • 22.05.1955 Nene Hatun’un Vefatı

Türk Ocakları Zonguldak Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programına katılım yoğun oldu.

Dedeman Otel’de düzenlenen İftar programına, AK Parti Zonguldak eski Milletvekili Polat Türkmen, TTK Genel müdür vekili Kazım Eroğlu, TTK eski müdür Vekili Ercan Gebeş Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, TÜRKAV Başkanı Mithat Bağcı, Zonguldak Türk Ocağı Başkanı Özcan Gedikli ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Türk Büro Sen Yönetim Kurulu üyesi Levent Karanfil, Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Bayrak ve Yönetim Kurulu MHP Belediye meclis üyeleri Salih Alemdar, Hasan Şenol, MHP Zonguldak belediye başkan adayı Gürkan Gülay,  işadamı Yılmaz Altıntaş ve ailesi, Bakkal ve Tekel Bayileri Odası eski başkanı Şükür Küçükali, DYP eski İl Başkanı işadamı Turgut Hamzaçebi, Zonguldaklılar Derneği Başkanı Necati Başar, Kozlu Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Çakır, birçok STK Temsilcisi ile misafirler katıldı.

İftar öncesinde ise Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Okunan ezanla birlikte oruçlar açıldı.

Türk Ocakları Zonguldak Şube Başkanı Özcan Gedikli, yaptığı konuşmada,  “190 kurucusu Çanakkale savaşlarından şehit olan bu kutsal ocağın davetine icabet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Sosyal sorumlulukların çokça yapıldığı Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Ülkemizde ve Türk-İslam coğrafyasında acı, kan ve göz yaşı bitmek bilmiyor. Öncelikle Şırnak ve Diyarbakır’da şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Türk Milletinin başı sağ olsun. Bu vatan uğruna canını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de sağlıklı bir yaşam diliyorum.Gelinen noktada sözün bittiği yerdeyiz. Güvenlik güçlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi


PAYLAŞ