Gazi KARABULUT

Ülkemizde, birileri bin yıllık kardeşlik anlayışımıza saldırarak bir yerler gelmeye çalışıyor. Küresel emperyalizm milli olan her şeyi yer ile yeksan ederken kendi çıkarları söz konusu olunca ırkçılık yapmaktan imtina etmiyor.
Maalesef ülkemizde de küreselleşme sevdalıları öze ihaneti marifet biliyorlar.milletimizin ruh kökü ruhsuzlaştırılmaya çalışılıyor. Hatta milli ve manevi meseleler basit çıkar ilişkilerine kurban edilerek bakın nasıl bir sahne sergileniyor?
Her gelen kendi siyasi anlayışa sahip olanları daha da özele inersek her etkili ve yetkili olan kendi akrabalarını çok sevdiği(!) için veya diyetini ödemek zorunda olduğu için inanılmaz işler yapıyorlar.
Eh, gelen yiyor, giden yiyor. Üstelik çalanın yanına çaldığı kar kalıyor. Millet adına milletin malı yağma ediliyor. Bu iş, bazen yatırım, bazen onarım, kimi zaman özelleştirme, çoğu zaman da güzelleştirme(!) adına yapılıyor.
Bir bakıyorsunuz, yerleşim birimlerinin kaldırımları sökülmüş, yenileniyor. Bir başka yerde, kaldırımların rengi beğenilmediği için yeni renklerle yeniden boyanır. Ülkenin siyasi akrabalı gencecik(!) iş adamları vergiden muaf tesisler, kocaman kocaman araziler alıp ülke ekonomisine katkıda(!) bulunuyorlar.
Memleketin ananevi yapısı güzide(!) yayın kuruluşlarımız tarafından renkli hayatlarla renklendiriliyor(!).
Mutlu azınlıklar her gün yeni bir seviyeli(!) ilişki ile fakirlerin evlerine “tüh tüh, vah vah”larla konuk oluyor; sayısı dört olan dolar milyarderimiz yirmi altıya yükseliyor.
Hala anaların kınalı kuzuları, gelinlerin yiğit yavukluları, bebelerin kahraman babaları kahpe kurşunlarla düşüyor toprağın pak bağrına…
Hala köprü altlarında, kravatlı takım elbiseli insan kılıklı kahpeler bu ülkenin kızlarını pazarlıyorlar kendileri gibi kara yüzlülere…
Hala hayat bir şey ifade etmiyor, elleri, ayakları ektiği toprak gibi çatlamış Anadolu köylüsüne…
Ne acı ki, insanlarımızın göz ferleri sönük, yürekleri heyecansız, umutları umutsuz hayalleri karanlık…
Maalesef, Türkiye bölgesinde lider ülke olamadı. Türk milleti iç huzura ve milli ekonomiye sahip olamadı.
Kan gölüne dönmüş komşusunun yarasını sarmak bir yana ona bomba atan kahpe elleri sıktı yöneticilerimiz…
Musul, Kerkük sahipsiz, Kıbrıs çaresiz, Türk dünyası ağabeysiz kaldı… Ülkülerimiz hayal oldu…
İslam alemi birbirine yabancı, insanlık sırtlanları hayrete düşürecek kadar vahşi, dünya akan kan ile susuzluğunu gidermek ister gibi kana doymaz oldu.
Velhasıl koca bir beşeriyet yaratılış gayesine zıt bir istikamet ile isyankar bir tavır sergilemekte…
Bütün bunların sebebi, küresel uşakların ağabeyleri ABD ve AB’nin doymayan ihtirasıdır.
O zaman Hakkı hak bilip Hak adına halkı yöneten ve bu küresel uşaklara haddini bildirecek bir lider ülkeye ihtiyaç vardır. O ihtiyacı karşılayacak olan tek güç tarihteki gibi yine yüce Türk milletinden başkası değildir.


PAYLAŞ