Gazi KARABULUT

“Sizlere kolay bir başarı vaad etmiyorum. Kısa bir zamanda zafer umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yola dayanabilecekler bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, yürekten inananlar kafilemize katılsınlar.”

Bundan yıllar önce kutlu kervanın yolcularına böyle denilmişti. Ve hakikaten büyük davalar dönmeyi düşünmeyen kahramanların omuzlarında menzile ulaşabilmiştir.

Ülkemizin son zamanlarda yaşadığı imtihan yüklü sıkıntılarını aşıp yaraların sarılabilmesi için, her türlü menfaat duygularından uzak; inanç ve sevgi bağıyla Cenab-ı Allah’ın insana verdiği “Yaratılmışların en şereflisi olma” vasfıyla birbirimizi kucaklamaya mecburuz.

Her ne kadar kimileri dünya denen mezelletin zilletinde izzetlerini çiğnetseler de
Yüzbaşı Hilmi Bey’in asaleti ile yüreği çarpanlar ya da Akif’in destanı ile ruh bulanlar çiğnetmeyecektir aziz bildiği değerlerin izzetini…

Yine ciğeri beş para etmeyenlerin, ağa babalarının emirleri doğrultusunda İmralı’daki taşeron zihniyetleri ile nice senaryolar sergileseler de bu millet yeri gelince Mevlana’nın aşkı ile yeri gelince de Alpaslan’ın kükreyişi ile durdurmayı bilecektir nice savletleri…

Gönül kapılarının sevgiye kapatılıp, dostlukların sahte gülücüklere esir edildiği çağımızda; Allah’a, vatana, millete aşık Alperenler, gönüllere muhabbet tohumları ekmeli ve bir ülke baştan başa el ele diriliş ufkuna koşmaya hazırlanmalıdır.

Aşkımız Allah aşkı, muhabbetimiz Peygamber (S.A.V.) muhabbeti olmalıdır. Gayemiz, Allah’a layık kul, Rasulullah’a layık ümmet, ecdadımıza layık millet istikameti ile şekillenmelidir.

Peygamber evi kadar mübarek, alimlerin tekkesi kadar kutsal ve asker ocağı kadar değerli kabul ettiğimiz vatanımızda karşılıksız bir sevginin temeli atılmalıdır.

Bugün için, ülkemizde bu anlayışı gerçekleştirmek için; içi alev alev Müslüman, dışı pırıl pırıl Türk, içi dışına hakim, dışı içine köle olan hak ve hakikat aşığı muhabbet fedailerini ne kadar da çok ihtiyaç vardır.

Nihayet, Allah’ı bir, Kitabı bir, Peygamberi bir, Bayrağı bir, Ülkesi bir olan 72 milyon kardeş, Hünkar Hacı Bektaşi Veli’nin dediği yerde buluşmalıdır.

Bir olalım, iri olalım, diri olalım.


PAYLAŞ