İrfan AKAY

Allah’ın her günü akşam saatlerinde saat 19.00’da haberleri izlemek için televizyonun karşısına geçerken bu gün, Dünya’da ve ülkemizde ne gibi felaket ve kötülükler meydana geldi acaba diye endişeleniyorum ve günler kötülükler yönünden öyle hareketli geçiyor ki, "Ya sabır!" çekmekten başka çare kalmıyor.
İnsanlık belki değil gerçekten yaratılıştan buyana hayvanlardan bile aşağı sıfatıyla azgın, kudurgan, kan dökücü sömürgen olagelmiş; ilim ve teknolojinin gelişmesi insanlığa maddî alanlarda yüz yıl öncekilerin hayal bile edemeyecekleri akıl almaz imkânlar sunmuş ama manevî alanda hiçbir gelişme meydana getirememiş… Çocukların, kadınların ve zayıfların her alanda sömürüldüğü, canilerin, sapıkların, hırsızlık için canlara kıyanların kol gezdiği, üstelik hukuk karşısında namuslu vatandaşlarla bir tutularak insan haklarından yararlandırıldığı bir zamanda iyilik ve güzelliklerin oluşmasın beklemek eskilerin tabiriyle abesle iştigal etmektir. Bu düşüncelerimi kanıtlayacak öyle çok olaylar var ki, saymakla bitmez. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da meydana gelen sel felaketi sonrası yapılan yağmalar insanlığın yüz karası idi. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Haiti’de doğal bir felaket meydana geldi. Çok şiddetli bir deprem oldu. Aldığımız haberlere göre yüz binlerce insan öldü , bir milyon kişi de evsiz, barksız kaldı. Bu vesile ile ülkemizden ve dünyanın her yerinden ulaştırılan yardımlar gibi insanlığa yakışır güzellikler yanında yüz kızartıcı olaylar da meydana geliyor. İlâhi öfkeleri celbede bilecek katliamlar ve talanların yanı sıra kazazedelerin içinde kendi vatandaşları olmadığından yardım için gönderdiklerini geri çeken gûya medenî ülkeler, bu fakir ülkeyi yardım ve düzeni sağlamak bahanesiyle işgali hazırlanan malum devletler de maalesef görülüyor ve bunların hiç biri insanlığa yakışmıyor.
Nijerya’da, Somali’de, Sudan’da ve Yeryüzü’nün diğer bölgelerinde hâlâ din savaşları, inanç ayrılıkları yüzünden bombalı saldırılarla toplu katliamlar sürekli olmakta.
Keşke iletişim bu kadar gelişmeseydi de böylesine felâketleri her gün duymasa idik.
Sayın okuyucular ben bu yazıyı aslında aşağıda değineceğim bir konu için ele aldım.. Konuyu kısa ve net olarak ifade edeceğim. Millî konularda düşüncelerimi zaten satılmamış bir iki gazetede ki yazarlar ifade ediyor..yaptığım yorumların kendimi tatminden başka işe yaramadığının farkındayım. Ama çok gücüme giden bir durumu da yazmadan geçemeyeceğim. Şöyle ki:
Vatandaşımız Hrank Dink ülkemizi huzursuz etmek isteyen mihraklarca öldürüldü. Toprağı bol olsun. Hepimiz üzüldük. Fakat ölüm yıl dönümünde anmak için toplananların daha önceden var olan ve cadde ismini gösteren Ergenekon levhasının yerine Hrank Dink levhasını koyduklarını görünce, ”Bu da neyin nesi?” demekten kendimi alamadım. Zaten bir davaya Ergenekon isminin verilmesini de anlamakta zorlanıyorum. Aslında bal gibi anlıyorum da.. Ancak bazı şeyleri Türk olmayanlar serbesçe ifade edebildikleri halde Türk olanların ifade etmekte zorlandıkları bir devirde yaşadığımızın idrakindeyim.
Türk Milleti, günümüzde olduğu gibi Osmanlı’nın son zamanlarında da devletine karşı muti idi. Devletine bayrağına, vatanına hainlik yapmıyordu.. Diğer Türk olmayan topluluklar devleti sahiplenmediklerinden iki de bir isyan ediyorlardı. Devletine sahiplenme noktasında bir gün geldi Türk Milleti öyle bir şahlandı ki, Mustafa Kemal önderliğinde ki şahlanışının önünde, sığıntılar şöyle dursun yedi düvel karşı duramadı. İnşallah vatanımızı, devletimizi ve bayrağımızı korumak için tekrar şahlanma gereği duymayız.. Dostlar son olaylar karşısında ben şahsen vallahi billahi milliyetçilikten öte ırkçı olmak üzereyim. Ben böyle demokrasiyi de sevmiyorum. Bu hallere çanak tutanları lanetliyorum.. İnşallah birileri çıkıp ta bayrağımızda ki hilalin yerine haç koymaya kalkmaz. İşte o zaman Dünya seyretsin gümbürtüyü. Önemli not. Bazılarının şuursuzlaştırılmışların oyuna değil, milliyetçilerin ne dediklerine kulak vermelerinin geleceğimiz açısından faydalı olacağını ifade etmek isterim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun ve Ne Mutlu Türküm Diyene!


PAYLAŞ