Türk Ocaklarının 104. Yılı Kutlu Olsun!

Bundan tam 104 yıl önce, 190 Tıbbiyeli öğrenci, Türklüğün makus talihini yenmek için kafa yoranTürk milliyetçisi aydınlara mektuplar yazdılar. Onlar da bu aziz millete hizmet için Türk Ocağı’nı kurdular. Altı asırlık yüce devletimiz parçalanmakta, büyük güçler Osmanlı mirasının paylaşılması için planlar yapmaktaydılar. Türk Ocaklılar, Balkan savaşları, Birinci Dünya Harbi ve Millî Mücadelenin yaşandığı on yıllık savaş döneminde sadece fikrî önderlik yapmadılar, fiilen cephelerde savaştılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda öncülük yaptılar.

 

Bugün, tıpkı o zaman olduğu gibi İslam âlemi parçalanmak, Türklük boğulmak isteniyor. Türk dünyasının ve İslam aleminin sahip olduğu muazzam kaynaklarla, yeniden kendi medeniyetimizi inşa ve dünyaya nizam verme idealimizi ihya etmemiz ihtimalinden ürkenler, İslam ülkelerinin sınırlarını yeniden çiziyorlar. Etnik ve mezhebî  farkları kaşıyor, yeni fitnelerin tohumlarını ekiyorlar. 100 yıllık Sykes-Picot düzenini kendi çıkarları doğrultusunda yeniden tanzim ediyorlar. İslam dünyası da maalesef birlikten uzak, birbirini kafirlikle suçlayan aşırı gruplar tarafından rehin alınmış durumda…İçeride ise Türk kimliğine düşman, millî değerlerden habersiz kozmopolit anlayışlar hüküm sürüyor.

 

Ülkemiz, bir yandan Irak ve Suriye’de yaşanan bölünmenin yol açtığı tehditlerle bir yandan da otuz yılı aşkın bir süredir bizi uğraştıran etnik fitne ile uğraşıyor. Vatanın birliğini korumak için, bir hilal uğruna nice güneşler alınlarından vurularak uzanmış yatıyorlar. Küresel güçlerin başlatıp baş rol oynadığı ve onların taşeronluğunu yapan başta PKK/PYD ve IŞİD olmak üzere terörist örgütler vasıtasıyla yürütülen örtülü üçüncü dünya savaşında yine beka mücadelesi veriyoruz.

 

Dün olduğu gibi bugün de Türk Ocakları Türk milletinin birliği ve Türk devletinin bekası için çalışmaya devam ediyor. Vatanlarında öksüz bırakılan Irak ve Suriye Türkmenlerinin, Uygurların, Kırım Tatarlarının sesini duyuruyor. Türk dünyasını birliğe, İslam alemini dayanışmaya çağırıyor.

 

Zor günlerden geçiyoruz ama bizleri karamsarlığa sürüklemek, ümitsizlik girdabına sokarak zaafa uğratmak isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. Kanlarımız ve kaynaklarımız üzerinden yürütülen bu kirli savaşa karşı adalete ve merhamete dayalı medeniyetimizi yeniden inşa edeceğiz. Türklüğün önderliğinde yeni bir cihan nizamını kuracağız. Bir millî ülkü mektebi olarak kurulan Türk Ocakları 80’i aşkın şubesiyle, asrın idrakini esas alan bir istikamette, bilim, eğitim ve kültür alanlarında yeni bir nesil yetiştiriyor ve bütün hain planlara karşı millî şuuru ayakta tutuyor.

 

Devletimizin ebed-müddet devam edeceğine ve Türklük ateşinin dünya durdukça sönmeyeceğine yürekten iman ediyoruz.

 

Bu vesileyle, vatan için canlarını feda eden, bayrağımıza al rengini veren aziz şehitlerimizi, Türk milletine hizmet eden Bilge Kağan’dan Atatürk’e bütün geçmiş büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Türk Ocaklarının 104. Yılı kutlu olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!