Türk Ocakları Bölge Toplantılarının altıncı ve sonuncusu, 30 Kasım 2019 tarihinde Nazilli’de gerçekleştirildi. Toplantıya Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ, Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz YAVUZ, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bülent AKSOY ve Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Kamil Yılmaz katıldı. On beş şube ve bir temsilciğin katıldığı toplantı, açılış konuşmalarının ardından Genel Başkan Prof. Dr. ÖZ’ün konuşmasıyla devam etti. Prof. Dr. ÖZ, Türkiye ve Dünya gündemini değerlendirdiği konuşmasında; Suriye’nin mevcut durumundan, gelecekte neler yapılması gerektiğinden, bölgedeki aktörlerden ve Türkiye’nin dış politikadaki yol haritasından söz etti. Türk Ocaklarının tarihi misyonuna dikkat çeken Öz, ocağımızın yirmibirinci yüzyılın gereklerine uygun nesiller yetiştirmek ve yeni bir medeniyet tasavvuru ortaya koymak için gayret içinde olduğunu belirtti.

Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet ÖZ’ün konuşmasının ardından bölge toplantısına katılan şube başkanları ve yöneticileri ile istişare toplantısı yapıldı. Toplantıdan sonra şube başkanları ile gerçekleştirilen akşam yemeği ile bölge toplantısı programı sona erdi.

 

Bölge Toplantısı sonrası akşam 19.30’da Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz Nazilli Belediye Kültür Merkezi’nde “Türkiye’nin Meseleleri” konulu bir konferans verdi.


PAYLAŞ