Türk Ocakları Bölge Toplantılarının dördüncüsü, 9 Kasım 2019 tarihinde Bilecik’te gerçekleştirildi. Toplantıya Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ, Türk Ocakları Genel Sekreteri Prof. Dr. Emrah ŞENEL, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bülent AKSOY ve Genel Sekreter Yardımcısı Esabil EKER katıldı. Sekiz şube ve bir temsilciğin katıldığı toplantı, açılış konuşmalarının ardından Genel Başkan Prof. Dr. ÖZ’ün konuşmasıyla devam etti. Prof. Dr. ÖZ, Türkiye’nin gündemi odaklı konuşmasında; Suriye’nin mevcut durumundan, gelecekte neler yapılması gerektiğinden, bölgedeki aktörlerden ve Türkiye’nin alması gereken pozisyondan bahsetti.

Türk Ocaklarının görevinin Türkiye’yi ilimde ve teknolojide ileri taşıyacak genç kadrolar yetiştirmek olduğunu söyleyen Prof. Dr. ÖZ, bunun ancak yeni medeniyet tasavvuru ortaya koymak ile gerçekleşebileceğini belirtti.

Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet ÖZ’ün konuşmasının ardından değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıdan sonra Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaret edilerek program sonlandırıldı.


PAYLAŞ