Türk Ocakları Genel Merkezinin olağan bölge toplantıları kapsamında, on bir şubenin (Adana, Aksaray, Alanya, Antalya, Dörtyol, Ereğli, Hatay, Karaman, Kırşehir, Konya, Yozgat) başkanlarının katılımıyla “Türk Ocakları Bölge Toplantısı” 02 Aralık 2017 Cumartesi günü Niğde’de yapıldı.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve beraberindeki heyet, Türk Ocağı Niğde Şubesi Başkanı Doç. Dr. Metin Hakan Severcan ile birlikte Şehit Ömer Haslisdemir’in kabrini ziyaret etmek üzere Çukurkuyu beldesine gittiler. Burada Şehidimiz Ömer Haslisdemir ile annesinin kabrinin yanı sıra kabristanda bulunan bütün şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler.

Daha sonra Prof. Dr. Öz ve bölge toplantısına katılan il ve ilçelerden gelen Türk Ocağı Şube Başkanları ve yöneticileri, TURGEN (Turaneli Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği) Başkanı Mehmet Yılmaz Uzun ve Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ile beraber ilimizin tarihî mekânlarından olan Bedesten’de kahvaltıda buluştu.

Kahvaltı sonrası Niğde Ticaret Odası Konferans Salonu’nda, Prof. Dr. Öz’ün “2018’e Girerken Türkiye’nin Temel Meseleleri” konulu konferansına; Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, MHP Belediye Meclis Üyesi Ziya Öztürk, Kamu-Sen İl Başkanı Adnan Özer ve Türk Ocakları Genel Merkez Yöneticileri ile TURGEN Başkanı Mehmet Yılmaz Uzun, Türk Ocakları Niğde Şubesi Üyeleri, öğrenciler ve Niğdeliler katıldı. Konferansa davet edilen Ak Parti Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’ın mazeretleri sebebiyle programa katılamayacaklarını bildirdikleri mesajları konferans öncesinde okundu.

Konferansta Prof. Dr. Öz, “Eğitim, enerji, din, toplum, bilim, teknoloji ve ekonomi gibi temel meselelerimize köklü çözümler bulmalı, ancak bu sayede Türkiye’yi daha ileri noktalara taşıyabileceğimizi bilmeliyiz. Bu çerçevede Türk Ocakları, dün olduğu gibi bugün de devletimizin bekası ve milletimizin birliği için çalışmalarına devam edecektir. Türk Ocaklılar bu manada bulundukları yerlerde üzerlerine düşen görevleri yapmaya devam edecekler ve çalışmalarını bu istikamette özellikle Türkiye’nin geleceğine damgasını vuran gençlerimize gerekli donanımı kazandırmak istikametinde çalışmalarını sürdüreceklerdir.” dedi.

Konferansın ardından Türk Ocakları Bölge Toplantısı yapıldı. Bölge Toplantısı’na katılan Şube Başkanlarının “Türkiye’nin ve Bölgelerinin Meseleleri” üzerindeki istişare toplantısı, basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantı bitiminde, Prof. Dr. Öz ve diğer katılımcılara plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Toplantı sonrası, Niğde Kalesi’nde bulunan Niğde Belediyesi Sosyal Hizmet Binası’nda Prof. Dr. Mehmet Öz ve beraberindeki heyet, Şube Başkanları ve yöneticileri, TURGEN Başkanı M. Yılmaz Uzun, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve Türk Ocağı üyeleri birlikte akşam yemeği yediler.

Yemekte bir konuşma yapan Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, “Türk Ocakları, her zaman memleket ve milletimizin yararına çalışmış saygıdeğer bir sivil toplum kuruluşudur. Bu seçkin toplulukla birlikte olmaktan onur duydum. Başta Sayın Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz olmak üzere ilimize gelen tüm Türk Ocağı şube başkanlarına hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan da “Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve siz kıymetli Türk Ocaklılarla birlikte olmaktan, sizleri Niğde’mizde ağırlamaktan büyük bir onur ve şeref duyduk.” dedi.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz de yaptığı konuşmada, “Türk Ocakları Bölge Toplantısı vesilesiyle Niğde’de tekrar bulunmaktan dolayı çok memnunum. Ülkemizin ve bölgemizin kritik bir dönemeçten geçtiği bu günlerde, şube başkanlarımızla birlikte devletimizin beka meselesini ve ülkemizin temel meselelerini verimli bir şekilde değerlendirdiğimiz bir istişare toplantısı yaptık. Niğde Şubemizin gerçekten örnek bir organizasyonu ile toplantımızı tamamlayıp Türk dünyasından gelen ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde öğrenim gören genç öğrencilerimizle TURGEN’de buluştuk, onlarla sohbet ettik. Türk dünyasının geleceği için bu gençleri en iyi şekilde yetiştiren Niğde Şubemizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Şahsıma ve Türk Ocaklılara göstermiş olduğunuz yakınlık ve misafirperverlikten ötürü Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Kapanış konuşmasını yapan Türk Ocağı Niğde Şubesi Başkanı Doç. Dr. Metin Hakan Severcan, “Sayın Genel Başkanımıza ve Türk Ocaklarının Saygıdeğer Şube Başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu toplantımızda bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen Niğde Belediye Başkanı Sayın Rifat Özkan’a, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin’e, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu’na teşekkür ederim.” dedi.


PAYLAŞ

Resim Galerisi