ESKİŞEHİR TÜRK OCAĞI 
YAZ OKULU
(2019)

1. Yaz okulu 24 Haziran Pazartesi günü başlayıp 9 Ağustos Cuma günü bitecektir.

2. Yaz okulunda öğrenciler sabahçı ve öğlenci olarak ayrılmayacaktır. Öğrenciler 9.00’da alınıp, 15.30’te bırakılacaktır.

3. Öğrenciler servisle alınıp servisle bırakılacaktır. Servisle Türk Ocağının aracılığıyla veliler anlaşacak, ücret konusunda veliler muhatap olacaktır.

4. Kuran-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Türkçe Okuma, Basketbol, Zekâ Oyunları ve Satranç dersleri tüm gruplara ortak dersler olarak verilecektir. Atçılık, Yüzme seçmeli derslerdir. Derslerin yanı sıra belirli zamanlarda bilgilendirme seminerleri gerçekleştirilecektir.

5. Dersler ilgili uzman öğreticiler tarafından yürütülecek olup, etkinlikler belletmenler eşliğinde gerçekleştirilecektir.

6. Öğrenciler kayda geldiklerinde istedikleri seçmeli dersleri sırasıyla belirteceklerdir. Türk Ocağı öğrenci tercih sıralarını dikkate alarak öğrencileri 1 veya 2 seçmeli derse atayacak ve seçmeli ders grupları oluşturacaktır. Diğer dersler yaş grupları, Kuran-ı Kerim bilgisi vb. şekilde sınıflara ayrılacaktır.

7. Öğrencilere Türk Ocağı tarafından hazırlanmış çanta, not defteri, yaka kartı vb. temin edilecektir.

8. Kuran-Kerim, Elifba, Satranç takımları, Temel Dini Bilgiler kitapları, Türkçe Okuma kitapları Türk Ocağı tarafından sağlanacaktır.

9. Devamsızlıklar günlük olarak takip edilir ve mazeretsiz olarak devamsızlığı olan öğrencilerin (toplamda 5 gün) kaydı ücretler geri ödenmeksizin silinecektir.

10. Çarşamba günleri seçmeli derslere ayrılmıştır. Atçılık eğitimleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mahmudiye Atçılık MYO’da; yüzme, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecektir.

11. Perşembe günleri Türk Sanat Musikisi Çocuk Korosu çalışması yapılacaktır.

12. Taslak program ve kayıt işlemleri ayrıntılı olarak aşağıda belirtilmiştir:

Taslak Program:

1. Ders 2. Ders 3. Ders
PAZARTESİ Kuran-ı Kerim Kuran-ı Kerim Temel Dini Bilgiler
SALI Kuran-ı Kerim Kuran-ı Kerim Türkçe Okuma
ÇARŞAMBA SEÇMELİ DERSLER*
PERŞEMBE Türk Sanat Musikisi Türk Sanat Musikisi Zekâ Oyunları
CUMA Kuran-ı Kerim Kuran-ı Kerim Temel Dini Bilgiler

*SEÇMELİ DERSLER: Atçılık, Yüzme

Gruplar: Evden alma-eve bırakma: 09.00 / 15.30

Önemli Bilgi: Programda ders saatlerinde azalma olmadan yalnızca günler ve etkinlikler arasında değişiklikler olabilir.

Kesin kayıt işlemleri ve ücretler:
 Kayıtlar, 25 Mayıs - 12 Haziran 2019 tarihleri arasında ilgili belgeler doldurulup Türk Ocağında şahsen yapılacaktır. 
 Başvuru formunu Türk Ocağı binasından şahsen alabilirsiniz.
 Başvuru formunun yanında öğrenci ve velinin nüfus cüzdanı fotokopileri getirilmesi gerekmektedir.
 Yaz okulunda muhtelif giderler nedeniyle öğrenci başına 200 TL talep edilecektir. Giderler kayıt esnasında alınacaktır.
 Kayıtta istenen belgeler; öğrenci başvuru formu, gider dekontu, öğrenci-veli kimlik fotokopisidir. Kayıtta belgeler eksiksiz olarak teslim edilecektir. 
 Herhangi bir seçmeli ders seçmeyen öğrenciler için yalnızca 200 TL alınacaktır. 
Seçmeli derslere ait bilgi ve ücretler:
Atçılık: At eğitimi, at binme için eğitmen ücreti aileler tarafından verilecektir. Eğitimler için kişi başı ücret: Bütün yaz okulu için 80 TL’dir. (Haftada 2 saat)
Yüzme: Yüzme için gerekli şort, bone, havlu, terlik vb. malzemeler ailelere bildirilecek ve ücretleri aileler tarafından karşılanacaktır. Yüzme havuzu ve eğitmen ücretleri aileler tarafından karşılanacaktır. Havuz ve eğitmenler için kişi başı ücret: takriben bütün yaz okulu için 250 TL’dir. (Haftada 2 saat)


PAYLAŞ