Afrin-Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk Şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa ÖZALKAN, şehadetinden 2 gün önce Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneğine bir vasiyet bırakmıştır. Kardeş derneğimiz Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği şehidimizin vasiyeti için bir kampanya başlatmıştır. Türk Ocakları Genel Merkezi ve şubeleriyle birlikte bu kampanyaya destek verecektir.

Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nin Kamuoyuna Mesajı

Kamuoyuna

Afrin - Zeytin Dalı Harekatının ilk şehidi, yiğidimiz Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa ÖZALKAN, şehadetinden 2 gün önce Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği'ne bir vasiyet bırakmış ve vasiyetini Türk Milleti duygu seli ile karşılamıştır. 

Vasiyet'in 4 ana unsurdan oluştuğu hepinizin malumu:
1- Vasiyeti Kurt-Ar gerçekleştirmeli.
2- Açılacak olan kurum Telafer'de olmalı.
3- Bir kültür evi, anaokulu veya kreş açılmalı.
4- Yapıma devletimizin şehidimize ödeyeceği para katılmalı.

1-Aradan geçen süreçte Kurt-Ar olarak şehidimizin vasiyetini boynumuzun borcu bilip iki farklı Türk Beldesinde bu faaliyeti gerçekleştirmeye karar vermiş ve gerekli Resmi izinleri almış bulunuyoruz. ( Ankara Valiliği'nin 09.02.2018 tarih/ 7485 sayılı izni)
Bu bağlamda üstüne basarak belirtmek isteriz ki
şehidimizin adına gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında kreş, anaokulu veya kültür evi açmak için girişimde bulunan tüm kurumların çalışmalarını takdir ve saygı ile izliyoruz. Allah hepsinden razı olsun.
Ancak vasiyetin yerine gelmesi için bunu Kurt-Ar'ın yapması gerektiğini, bu nedenle de çalışmamızın diğer kurumların ilan ettikleri çalışmalar ile bir bağlantısının olmadığını belirtiriz.
BU KONUDA HERHANGİ BİR TARTIŞMAYA GİRMEYECEĞİMİZDEN BUNUN İLE İLGİLİ SORULAN SORULARA ARTIK YANIT VERMEYECEĞİMİZİ DE BURADAN DUYURMAK İSTİYORUZ.

2- Hem Irak'ın Telafer kentinde hem de Suriye'nin Çobanbey ilçesinde şehidimizin adını yaşatacak iki kurumu inşa edecek ve Kurt-Ar olarak Allahın izni ile işleteceğiz. 

3- Çobanbey'de bir Kültür Evi açılması kesin olarak kararlaştırılmıştır. Ancak Telafer için hangi seçeneği değerlendireceğimiz sahada yapmaya başladığımız incelemeler sonunda belli olacak ve siz değerli kamuoyuna duyurulacaktır.

4- Şehidimizin ailesi duruşu ile şehadete yakışan bir aile olduğunu her ortamda ispatlamıştır. Kendileri vasiyetin Kurt-Ar aracılığı ile gerçekleşmesi gerektiğini bize ifade etmiş ve devlet tarafından ödenen paranın tamamını Kurt-Ar'ın vasiyet ile alakalı aşağıdaki hesabına yatırma isteklerini belirtmişlerdir.
ANCAK
bizlerin, şehidimizin geride kalan eşi ve bebeği'nin geleceğini belirterek, yaptığı yoğun ısrarlar neticesinde yatan paradan SEMBOLİK BİR RAKAMIN DERNEK HESABIMIZA aktarılmasını kabul etmişlerdir.
Tüm bunlar göz önüne alındığında Türk Milletine mal olmuş olan şehit vasiyetinin yerine getirilmesi için başlattığımız çalışmada sizlerin desteğine ihtiyaç duyduğumuzUN açık olduğu görülmektedir.
Bizim ile birlikte hareket etmek isteyen, katkı sağlayacak olan kişi ve kurumlara derneğimizin kapısı sonuna kadar açıktır.

Savaş bölgelerindeki çalışmalarımızın yoğunluğunu göz önünde bulundurarak yukarıda açıkladığımız konular ile ilgili aynı soruların tekrar tekrar sorulmamasını özelikle rica ederiz.

Kendini sorumlu hisseden tüm vatan evlatlarını desteğe davet ediyoruz. Siz de “VASIYET” yazıp 8727’ye gönderebilir, vasiyet için açılmış hesap numaralarına bağış yapabilirsiniz.

Saygılarımızla

Kurt-Ar Yönetimi


PAYLAŞ