Yer: Karabük/Ovacık

Tarih: 29.08.2014


Türk Ocakları’nın sembol isimlerinden “Hamdullah Suphi Tanrıöver” adı verilen kampta konferans, toplantı ve istişarelerin yanında pek çok sosyal faaliyet Karabük ili Ovacık ilçesinde yapılan kampa Türkiye’nin pek çok yerinden Türk Ocaklı gençler katıldı. 21 Ağustos tarihinde başlayan kamp 27 Ağustos’ta sona erdi.
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr.Mehmet Öz de kampı ziyaret etti.

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ KONUSUNDA KONFERANSLAR YAPILDI

Kamp süresinde gençlere yönelik Türk milliyetçiliği, Türk tarihi ve Türklük şuuruna dair konferanslar yapıldı. Konferanslar kapsamında Süleyman Eryiğit “Osmanlı iktisadi sistemi ve Doğu ve Batı arasındaki iktisadi zihniyet farklılıkları” konusunu, Cengiz Aydoğdu “Okuma alışkanlığı ve önemi” konusunu, Prof. Dr. Derviş Kılınçkaya “Türk Milliyetçiliğinin Tarihi Gelişimi ve Bugünü” konusunu, Hüseyin Raşit Yılmaz “Adam olmak ve adamlık” konusunu işlediler.

GENEL BAŞKAN MEHMET ÖZ GENÇLERE GELECEĞE DAİR MESAJLAR VERDİ

Kampı ziyaret eden Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Şenel gençlerle sohbet edip istişarelerde bulundu. Genel Başkan Öz açık havada yaptığı konuşmada Türk Ocakları'nın tarihi görevinden bahsederek bu noktada gençlerin çok önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Bu yüzden yönetim olarak her geçen gün gençler için daha çok şey yapma arzusuyla faaliyetlerde bulunmaya çalıştıklarını belirtti. Türk Ocaklı gençlerin Ocakta pişerek gelecekte Türk milletine hizmet edecek donanıma sahip bir hale gelmesi gerektiğini ifade eden Genel Başkan Öz, 21. yüzyılda Türk Ocakları ve Türk milliyetçiliğinin durumu, ülke ve dünya gündemine ve geleceğe dair değerlendirmeler yaptı. Konuşmasının ardından gençlerin sorularına cevap veren Genel Başkan Öz, yaptıkları değerlendirmeleri de dikkatle dinledi. Kampa katılan gençler çeşitli konularda birikimlerini de diğer arkadaşlarıyla paylaştılar. Ayrıca Gençlik Kolları’nın geleceğine dair istişareler yaptılar. Şubelerden gelen gençler genel merkeze taleplerini ilettiler. Gençler ayrıca “Türkiye - Türk Cumhuriyetleri İlişkileri ve Muhtemel Türk Birliği Modelleri”, “İkinci Yüzyılında Türk Ocaklarının Misyonu ve Türk Ocakları Gençliği” konularında da gençlik panelleri düzenlediler.

SOSYAL FAALİYETLER VE GEZİLER YAPILDI

Eğitim ve konferans faaliyetleri dışında gençler futbol, voleybol, tenis, bisiklet, doğa yürüyüşü, boya topu (paintball)gibi etkinliklerde de bulundular. Kampın bir gününde Safranbolu gezisi yapan gençler burada da Türk Ocakları Karabük Şubesi’ni ziyaret ettiler.

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI MHP’Lİ DURSUN’DAN KAMPA ZİYARET

Kampın yapıldığı Karabük Ovacık’ın MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Dursun da kampı ziyaret etti. Gençler için yemek düzenleyen Başkan Dursun, gençlerle sohbet ve istişareler yaptı.


PAYLAŞ