DR. BAHATTİN ERGEZER VEFAT ETTİ

Vefat haberini aldığımız Dr. Bahattin ERGEZER’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve ülkücü camiaya baş sağlığı diliyoruz. Ülküdaşımız merhum Dr. Bahattin ERGEZER'in, 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü Kırşehir-Mucur Çarşı Camii'nde öğle vakti sonrası cenaze namazı kılınacak olup, ardından naaşı Hacıbektaş Büyük Karaova Köyü’ne defnedilecektir. Sevenlerine ve dostlara duyurulur.

 

Dr. Bahattin Ergezer Kimdir?

1950 senesinde Kırşehir’de dünyaya gelen Ergezer, 1976 senesinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü Pedagoji Kürsüsü’nden mezun olmuştur. Ankara Ticaret Turizm Yüksek Öğretmen Okulu, Abidinpaşa Lisesi, Gazi Lisesi ve İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapan Ergezer, 1979 senesinde Almanya’ya gitmiş, 1987 senesinde ise Gazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi iken istifa etmiş ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde görev yapmış, Alparslan Türkeş ile yakın mesaide bulunmuştur.

1999 senesinde Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapmış, daha sonra 2003’te yeniden Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde görev yapmaya başlamıştır. Henüz üniversite okurken “Büyük Türkiye’ye Hasret” isimli bir dergi çıkaran Ergezer, Ülkücü Köylüler Derneği’nde Genel Başkanlık yapmış, 1979 senesinde ise Almanya’da Türk Federasyon Yönetim Kurulu’nda yönetici olarak görev yapmıştır.

Sahibi olduğu Ocak Yayınları ile neşriyat faaliyetlerinde de bulunan Ergezer, 300’den fazla eserin Türk kültür hayatına katılmasını sağlamıştır. Ülkücü camianın sevilen isimlerinden Dr. Bahattin Ergezer 28 Temmuz 2020’de vefat etmiştir.


PAYLAŞ