Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şahingöz ve Genel Sekreter Prof. Dr. Emrah Şenel’den oluşan Heyet, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilciliğine destek amaçlı ziyarette bulundu. Heyeti, ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü karşıladı. 
Irak’taki güncel olaylar ve Irak Türklüğünü ilgilendiren son siyasi gelişmelerin ele alındığı görüşmede, sözlerine Gara şehitlerimizi anarak başlayan Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, Irak Türklüğüne ve ITC’ye destek olunması amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti ve Irak’taki Türklerin önünde çok önemli bir seçim sürecinin bulunduğunu, bu süreçte onların şahsi ve parti önceliklerini bir kenara bırakıp, birlik ve beraberlik içinde ITC’nin yanında birleşerek, bu önemli seçimlerden hak ettiklerini elde ederek çıkmaları gerektiğini vurguladı.
Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü de Irak yasaları gereği, siyasi bir parti gibi olsa da ITC'nin, çatı kuruluş olma özelliğine önem verdiğini vurguladı ve Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'e ziyaret için teşekkür etti.


PAYLAŞ