Adana Türk Ocağı 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılı münasebetiyle şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlediği yarışmanın dereceye girenlerini bir ödül töreniyle açıkladı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini ocağımızın kadim üyeleri takdim etti. Birbirinden değerli eserlerin değerlendirildiği yarışmada birçok öğrencimizin başvuruda bulunması geceye katılan Türk milliyetçilerinin gelecek adına umutlarını yeşertti.

Programın açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Ömer Volkan ÇİÇEK, bütün ümidini gençliğe bağlayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını anarak başladığı konuşmasında “Yarışmayı düzenlemeye karar verdiğimizde tüm amacımız gençlerimizin o dönemin şartlarını zihinlerinde canlandırarak Atatürk’ü daha iyi anlamalarını sağlamaktı. Daha sonra gençlerimizin heyecanını gördüğümüzde fark ettik ki Türk milletinin bu nadide filizleri Ata’sına da kendi milletine de sıkı bir sorumluluk ile bağlı. Onları yetiştiren ailelerine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor gençlerimizin ömürlerini Türk’e yakışır bir şekilde sürdürmelerini temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu anlamlı gecede bir de “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” konseri düzenleyen Adana Türk Ocağı, tüm üyeleriyle birlikte 19 Mayıs ruhuna uygun bir şekilde yüzüncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yâd etti. Konuk sanatçılar Dr. Ali DAĞISTANLI, Ercan DİRLİK ve Nurhayat GÜLER türküleriyle geceye renk kattılar.

Program katılımcıların hep bir ağızdan coşkuyla İzmir Marşı’nı söylemesiyle sona erdi.

 

Yarışmada dereceye giren öğrenciler:

Şiir Dalında Dereceye Girenler

  1. Melisa KARAGÖZ – İhsan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  2. Alperen PALA – Rotary Anadolu Lisesi
  3. Öznur MANAY – Fatih Terim Anadolu Lisesi

Kompozisyon Dalında Dereceye Girenler

  1. Nisa Gül SÖNMEZ – İMKB Fen Lisesi
  2. Recep ÇETİN – Gevheri Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  3. Başak ÖZSOY – TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi

Resim Dalında Dereceye Girenler

  1. Esra KAYACI – 75. Yıl Anadolu Lisesi
  2. Gizem YILMAZ – Kasım-Sacide Ener Ortaokulu
  3. Emre MALGIR – TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi

PAYLAŞ