Türk Ocakları Antalya Şubesi, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kaşgarlı Mahmut Salonunda düzenlemiş olduğu “Kanayan Yaramız HOCALI SOYKIRIMI” adlı konferansın açılış konuşmasını şube başkanı Abdullah Uysal yaptı. Konuşmacı olarak Aqil Semedbeyli katıldı.

Semedbeyli “26 Şubat 1992’de Ermeni Çeteler Hocalı’da bebek, çocuk kadın yaşlı demeden 613 Azerbaycan Türkünü katletmişlerdir. Bu bir iddia değil bizzat Ermeni-Rus başta olmak üzere birçok siyasetçi-yazar tarafından da dile getirilmiş, fotoğraflarla ispatlanmış olan bir gerçektir.” dedi. Dünyada yanlış bir algı olduğunu belirten Semedbeyli: “ Hocalıda yaşananlara katliam diyorlar bu yanlış, Hocalıda yaşananlar soykırımdır. Ermenilerin Hocalıda yaptığı; düşünülmüş, planlı, hazırlığı günler öncesinden yapılmış, bir milleti yok etme niyetiyle girişilmiş eylem olması sebebiyle soykırımdır.” dedi.

Semedbeyli: "Avrupa; Türk cumhuriyetleri Türkiye ile bir araya gelip birlik olurlarsa Batı karşısına Stalin Rusya’sından ve Hitler Almanya’sından daha tehlikeli bir güç bulacağını 1969 yılında hazırlanan bir raporda ortaya koymuşlardır. Bugün Türkiye üzerindeki kara bulutların esas sebebi de budur. Biz bir araya gelirsek süper güç oluruz, Türk Birliği kurulursa Türklere yapılan zulümler anında biter. Hatta Türk Birliğinin kurulması bütün dünyaya Huzur ve adalet getirir." dedi. Tarihte bunun örnekleri çoktur… Osmanlı güçlü iken nasıl dünyaya adalet getirmiş, Ermeniler, ” Millet-i Sadıka” diye ifade edilmiştir. Şimdi de Türk Birliği kurulduğu an Ermenistan kendiliğinden Karabağ’dan çıkacak dünyanın neresinde Türk’e yapılan zulüm varsa anında sona erecektir. Dünya Türk Birliğinden korkmasın çünkü bu birlik aynı zamanda dünyaya huzur ve adalet getirir.” Diyerek konuşmasını bitirdi.


PAYLAŞ