Türk Ocakları Antalya Şubesi Kurucu Başkanı Dr. Burhanettin ONAT anısına her yıl düzenlemiş olduğumuz “Şiir ve Kompozisyon Yarışması” ödül töreninin 10.cusu 03 Mayıs 2019 Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Edebiyat fakültesi Kaşgarlı Mahmut Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ödül töreninde, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet AKSOY, Burhanettin ONAT’ın torunu Dr. Mehmet Zaim, Akademisyenler, STK başkan ve temsilcileri, yarışmaya katılan öğrenciler, ilgili okul idarecileri ve Türkçe ve Edebiyat öğretmenleri ile çok sayıda katılımcı hazır bulundular.

Törende kısa bir konuşma yapan Antalya Türk Ocağı başkanı Abdullah UYSAL; “Geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl 10.sunu gerçekleştirdiğimiz “Ortaokullar arası Şiir; Liseler arası Kompozisyon Yarışmalarında” amacın Türk gençliğinde Milli ruhun gelişmesine katkıda bulunarak Türklüğe hizmet etmek olduğunu” belirtti.

Şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri ve “Başarı Belgeleri”, yarışmaya katılan diğer öğrencilere “Teşekkür Belgeleri” verildi. Yarışmada birinci gelen öğrenciler, sahnede eserlerini seslendirdiklerinde büyük alkış aldı.

Yarışmada Dereceye girenler:
Şiir Yarışması Konusu: “BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYET”

Birinci: OĞUZHAN DAĞLI (Özel Antalya Koleji)

İkinci: GÖZDE SARAK (Özel Akev Koleji )

Üçüncü: SUDENAZ SEVİNAY (Meryem Mustafa Ege Ortaokulu)

Kompozisyon Yarışması Konusu: “MİLLİ MÜCADELE RUHU VE ATATÜRK”

Birinci: ERAY KAÇAL (Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi

İkinci: Oğuzhan OĞUZ (Metin Çiviler Anadolu Lisesi)

Üçüncü: Zeynep Dilara SERİNOĞLU (Hayme Ana İmam Hatip Anadolu Lisesi)

 


PAYLAŞ