Türk Ocakları Antalya Şubesi Kurucu Başkanı Dr. Burhanettin ONAT anısına her yıl düzenlemiş olduğumuz “Şiir ve Kompozisyon Yarışması” ödül töreni ile Doç. Dr. Kürşat ZORLU’nun “Türkiye ve Türk Dünyasınn Geleceği” konulu konferans Akdeniz Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Konferans ve ödül törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ALTUNKAYA, Türkiye Kamu-Sen İl başkanı Bünyamin Seçme, diğer STK başkan ve temsilcileri, yarışmaya katılan öğrenciler, ilgili okul idarecileri ile Türkçe ve edebiyat öğretmenleri ile çok sayıda katılımcı katılmışlardır.

Eğitim öğretim yılının son etkinliğinde Doç.Dr. Kürşad Zorlu hocamız Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Türkiye'nin diğer Türk devletleri ile geçmişten günümüze ilişkilerini, dil ve kültür birliğinin milletler açısından önemini ve ülkemizin ekonomide, işbirliğinde geleceğe yönelik yol haritasını anlattı. Konferansın ardından ortaokul ve lise öğrencilerine şiir ve kompozisyon dallarında ödülleri ile “Türk Ocakları Akademisi”ni başarıyla tamamlayanlara belgeleri verildi.

Yarışmada Dereceye girenler:

Kompozisyon dalında; Üçüncü: Oltan Baran (Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesinden “Dalgalan Ses Bayrağım” adlı eseriyle, İkinci: Elif Erva Taşoluk (Gazi Anadolu Lisesinden “Dil Giderse İl Gider” eseriyle, Birinci: Serenay Kocaali (Akdeniz Anadolu lisesinden “Dil Yoksa Sen de Yoksun” eseriyle;

Şiir Dalında; Üçüncü: Duygu İpek Eker:  (Namık Kemal Ortaokulundan “Türk Olmak” adlı eseriyle, İkinci: Ege Erman (Akev Ortaokulundan “Özlemlerin Özlemi” eseriyle, Birinci: Hayriye Demir, (Rabiye Mehmet Ülger Ortaokulundan “Hoşgörü ve Kardeşlik” eseriyle.


 


PAYLAŞ