PKK terör örgütü tarafından Diyarbakır Çınar ilçesi Emniyet tesislerine eş zamanlı olarak silahlı, roketatarlı ve tahrip edici bombalı saldırı düzenlenmiştir. Bu hain saldırıda;

 

Polis Memuru Mehmet Şenol ÇİFTÇİ şehit olmuş,

Mevlüde İrem ÇİFTÇİ (5 aylık),

Lokman AÇIKGÖZ,

Sadık Efe AÇIKGÖZ (5 Yaşında),

Ecrin AÇIKGÖZ (1 Yaşında)

Esra KÖSE BAŞARAN hayatlarını kaybetti.

 

Kurulduğu günden bu yana kadın erkek, asker sivil, yaşlı genç, bebek çocuk demeden binlerce vatandaşımızın kanına giren bu cani örgütün ve uzantılarının hain saldırılarını şiddet ve lanetle kınıyoruz.

 

Bu hainlere destek anlamına gelen bildirilere ve yazılara imza atanlar, ekranlarda bunların eylemlerini mazur gösterenler, en az bu bombaları patlatan ve silahları ateşleyenler kadar meydana gelen cinayetlerden suçlulardır.

 

Terör örgütü ile müzakere masaları kuranlar temenni ederiz ki, bu hadiselerden gerekli dersleri çıkarmışlardır. Bütün Türk-İslam aleminin ümidi olma potansiyeli taşıyan Türk Devleti’nin bölgede ve dünyada etki ve güç sahibi olmasını engellemek isteyen emperyal güçlerin yangın yerine çevirdiği medeniyet coğrafyamızın kurtuluşu için, Türkiye’mizi Suriyelileştirmek isteyenlere kesinlikle müsaade edilmemelidir. Bu yönde taşeron olarak kullanılan, başta PKK ve IŞİD olmak üzere, bütün terör örgütleri ile tavizsiz mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir.

 

Türk milletinin birliği ve Türk Devleti’nin bekası için mücadele ederken şehadet şerbetini içen güvenlik güçleri mensuplarımıza ve bu menfur saldırılarda hayatlarını kaybeden bütün yurttaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, büyük Türk milletine başsağlığı diliyor, cani terör örgütlerini ve destekçilerini bir kez daha lanetliyoruz.


PAYLAŞ