Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çankaya İlçe Başkanlığı Genel Merkezimizi Ziyaret etti.

 

İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve beraberindeki heyet sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Genel Merkezimizi ziyaret ettiler.

 

Heyeti Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Mehmet Şahingöz ve Genel Sekreterimiz Osman Oktay karşıladı.

 

Yapılan görüşmede Genel Başkanımız Türk Ocakları'nın tarihinden ve çalışmalarından kısaca bahsetti. Ülke gündemini değerlendiren Genel Başkanımız, çözüm sürecinin yarattığı tahribat, dış politikadaki sorunlar, ülkemizdeki iç siyasetin toplumumuzda yarattığı durumlar hakkında Türk Ocakları'nın görüşlerini CHP heyetine aktardı.

 

Bu süreçte siyasi partilere büyük roller düştüğünü ifade eden Genel Başkanımız, Atatürk ve Cumhuriyet gibi değerlerin öneminden bahsetti. Geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşanan saldırıyı da değerlendiren Genel Başkanımız saldırının bütün Türkiye'ye yönelik olduğunu ve kaynağı neresi olursa olsun terörle tavizsiz bir mücadele yapılması gerektiğini belirtti.

 

PKK ve etnik fitneyi de değerlendiren Genel Başkanımız, PKK ve çevresindeki siyasete Türk Ocakları'nın asla sıcak bakamayacağını, silah bırakmamış bir terör örgütüyle hiç bir şeyin görüşülemeyeceğini, masaya oturulamayacağını belirtti.

 

CHP İlçe Başkanı Dereli ise Genel Başkanımızın belirttiği konular çerçevesinde CHP'nin görüşlerini ve yaptıkları çalışmaları paylaştı.

 

Karşılıklı bilgi alışverişiyle devam eden görüşmenin ardından Genel Başkanımız, CHP Çankaya İlçe Başkanı Dereli'ye Türk Yurdu dergilerinden ve yayınlarından oluşan bir seti hediye etti.

 

Heyet daha sonra Genel Merkez'den ayrıldı.


PAYLAŞ

Resim Galerisi