YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Aziz Ocaklılar, değerli gönüldaşlarım,

Ülkemiz ve medeniyet coğrafyamızın sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir yılı daha ardımızda bıraktık. İçeriden ve dışarıdan Türk milletine ve Türk devletine yönelik saldırı ve tuzaklar devam ediyor. Ne yazık ki, bu çok kritik dönemeçte içeride millî birliği tahkim edici yaklaşım ve politikalara yeterince rağbet etmeyen siyaset dünyamızda kutuplaştırıcı söylem hakim olmayı sürdürüyor. Devlet yönetiminde, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanan sarsıntının ardından adaletin, liyakatin ve istişarenin yeniden egemen olması, hukuk devletinin yeniden inşası beklentilerinin gerçekleşmesinin henüz uzağındayız. Yine, küresel egemenlik mücadelesi yürüten güçlerin İslam alemi üzerinde yürüttükleri vekalet savaşlarını daha ileriye taşıma, İslam ülkelerini mezhepçilik ve etnikçilik temelinde parçalayıp düşmanlaştırma teşebbüsleri ayan beyan ortadadır.

Bu karamsar tablo karşısında 2018 yılının; siyasî tartışmaların daha da gerginleştiriimeyeceği, ülkemize yönelik tehditler karşısında serinkanlılık, kararlılık ve akl-ı selimle hareket edileceği, ekonomimizi güçlendirici tedbirlerin alınacağı, geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni nesilleri çağın şartlarına uygun, millî ve manevi değerlerle donanmış olarak yetiştireceğimiz bir eğitim sisteminin temellerinin atılacağı bir yıl olmasını yürekten temenni ederim. Yine 2018 yılının İslam dünyasının küresel egemenlik mücadelesi yürüten güçlerin savaş alanı olmaktan çıktığı, Doğu Türkistan’dan Kırım’a işgal ve esaret altındaki soydaşlarımızın kurtuluşuna kapıların açıldığı bir yıl olmasını gönülden dilerim.

Bu vesile ile bütün Ocaklıların ve gönül dostlarımızın yeni yılını en içten dileklerle kutlar, Türk ve İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ederim.

Prof. Dr. Mehmet Öz

Türk Ocakları Genel Başkanı


PAYLAŞ