Yer: Türk Ocakları Genel Merkezi

Tarih: 09.10.2016


Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kollarının düzenlediği "Gençlik Kolları Tanışma Toplantısı" 9 Ekim Pazar günü Türk Ocakları Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Sabah kahvaltısı ile başlayan program,Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Fatih Mehmet Kaya'nın ana hatlarıyla toplantının amacından bahsetmesi ve Genel Koordinatör yardımcısı Latife Hanım Ovalı'nın 2015-2016 dönemi faaliyetleri sunumuyla devam etti.

 

Gençlere genel hatlarıyla Ocak yapısından, geçmişinden söz eden Kaya, Türk Ocaklarının köklü ve siyasetüstü bir kurum olduğundan bahsetti. Gençler arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirmenin esas amaç olduğundan bahseden Kaya, Ocak bünyesine katılacak olan gençlerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda bir yol haritası belirleneceğinden, önceki dönem faaliyetlerinin de bu doğrultuda olduğundan bahsetti. Yapılan faaliyetlere kısaca değinen Kaya, sözü sunumunu gerçekleştirmesi için Latife Hanım Ovalı'ya bıraktı.

 

Slayt gösterisi eşliğinde bir sunum gerçekleştiren Ovalı, Ocak bünyesinde 2015-2016 döneminde gerçekleştirilen etkinliklerden ayrıntılı bir şekilde söz etti. Sinema, tiyatro, piknik gibi sosyal faaliyetlerden Türk Ocakları Akademisi, Cengiz Dağcı Yazarlık Okulu, Asırlık Ermeni Yalanı projesi gibi akademik faaliyetlere kadar gerçekleştirilmiş tüm etkinliklerden bahseden Ovalı, bir önceki dönemin oldukça verimli geçtiğini söyledi. Önümüzdeki dönemin de aynı verimle geçmesi temennisiyle sunumunu bitirdi.

 

Gençlerin sorularına cevap vermek maksadıyla sözü yeniden devralan Kaya, soruları yanıtladıktan sonra Ocak bünyesinde nitelikli genç potansiyelin var olmasının önemine dikkat çekerek toplantıyı sonlandırdı. 


PAYLAŞ

Resim Galerisi