Türk Ocakları Genel Merkezi her Ramazan’da gerçekleştirdiği iftar yemeklerinden birini daha gerçekleştirdi. Türk Ocakları Genel Merkezi bünyesinde bulunan Hars Heyeti, Hanımlar Kurulu, Danışma Kurulu, Sanat Edebiyat Kurulu ve Yönetim-Denetim Kurulları iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

Türk Ocakları Genel Merkezi’nde yapılan iftara Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve Onursal Genel Başlan Nuri Gürgür de katıldı.

 

İftar sonrasında edilen duanın ardından Genel Başkan Öz bir konuşma yaptı. Genel Başkan Öz konuşmasına misafirlerin Ramazanlarını tebrik ederek başladı. Ramazan ayının birlik ve beraberlik açısından önemine değinen Genel Başkan Öz, bu yılki Ramazan’ın ayrı bir önemi olduğu belirtti. Bu Ramazan’da Türk dünyasının pek çok yerinde ve İslam aleminde Müslümanları ve Türklerin büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Genel Başkan Öz, Doğu Türkistan’daki oruç yasağına ve Türkmeneli’ndeki savaş şartlarına özellikle değindi. Türk Ocakları olarak Türk dünyası ve İslam aleminin meseleleri hakkında her daim gerekli uyarıları yaptıklarını belirten Genel Başkan Öz, Türkmen soydaşlarımızın savaş şartlarından dolayı göçmen duruma düştüklerini ve büyük ihtiyaçlarının olduğunu ifade etti. Bu konuyla alakalı Türk Ocakları’nın geçtiğimiz Ramazan ayında bir yardım kampanyası başlattığını söyleyen Genel Başkan Öz, bir yıldır hayırseverlerin destekleriyle pek çok Türkmen soydaşımıza yardım ulaştırdıklarını söyledi. İhtiyacın halen devam ettiğini ifade eden Öz, yardım kampanyalarının da sürdüğünü söyledi. Türkmeneli’nin Türkiye için bu kaos ortamında bir önceliğinin olmasını gerektiğini de sözlerine ekleyen Genel Başkan Öz, gündemi değerlendirerek sözlerine son verdi. 

 

Edilen sohbet ve istişarelerin ardından program sona erdi.


PAYLAŞ

Resim Galerisi