Yer: Türk Ocakları Genel Merkezi

Tarih: 02.09.2017


Kurban Bayramı münasebetiyle gelenekselleşen bayramlaşma programı Türk Ocakları Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr Filiz Yavuz, Prof. Dr. Mehmet Şahingöz, Türk Ocakları Şeref Genel Başkanı Nuri Gürgür, yönetim kurulu üyeleri, kurul üyeleri ve Ocaklılar katıldı. Bayramlaşma edilen sohbet ve ikramlarla başladı.

Bayramlaşma sırasında bir konuşma gerçekleştiren Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz, Türk Ocaklıların bayramını tebrik etti. Yavuz, bu yıl düzenlenen ‘Turan için Kurban Vakti’ kampanyasında Irak, Suriye, Afganistan ve Türkiye’de yaşayan Türkmenlere kurbanların ulaştırıldığını söyledi. İslam dünyasının birlik ve beraberlik içerisinde bulunması gerektiğini söyleyen Yavuz, İslam dünyasında ki kabilecilik anlayışından vazgeçilmesinin birlik ve beraberliği kuvvetlendireceğini belirtti. Yavuz konuşmasını Genel Başkan Öz’ün Ocaklılara göndermiş olduğu bayram mesajı ve selamları ile bitirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şahingöz konuşmasına Ocaklıların bayramını tebrik ederek başladı. Şahingöz, Türkiye’nin Suriye’de yaşanan son gelişmeleri yakından takip etmesi gerektiğini ve olası bir askeri operasyon için güçlü bir ordunun bulunması gerektiğini dile getirdi. Türkiye’nin bölgede Türkmenlerin sorularına ilgi göstermesi gerektiğini vurguladı.

Genel Başkan Yardımcısı Şahingöz’ün konuşmasının ardından sohbet ve bayramlaşma devam etti.


PAYLAŞ

Resim Galerisi