Geleneksel bayramlaşma programı bu yıl da Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz'ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Bayramlaşmaya Türk Ocakları Şeref Genel Başkanı Nuri GÜRGÜR, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Kavuncu, kurul üyeleri ve Ocaklılar katıldı. Bayramlaşmanın ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

 

Programda bir konuşma yapan Genel Başkan Öz, bütün Ocaklıların bayramını tebrik ettikten sonra gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

 

Dün Giresun'da yaşanan elim kazada şehit olan askerlerimize rahmet dileyerek sözlerine başlayan Genel Başkan Öz, yaşanan termr olaylarına da değindi. Ülkemizdeki terör artışının yanlış Ortadoğu politikaları ve sahte çözüm süreci yüzünden yaşandığını ifade eden Öz, bu konuda sürekli uyarılarda bulunduklarını ifade etti ve "Keşke biz haksız çıksaydık" dedi. Türk ve İslam dünyasının zor bir süreçten geçtiğini belirten Genel Başkan Öz, "coğrafyamız adeta bir yangın yerine dönmüştür" dedi. Bu süreçte Türkiye'yi yönetenlerin de hatalı politikalarının payı olduğunu söyleyen Genel Başkan Öz, bu yanlışların biraz olsun düzeltilmeye başlandığını belirtti. "Bir yanlış düzeltilirken başka yanlışlara başlanıyor" diyen Genel Başkan Öz, gündemde olan Suriyelilere vatandaşlık verilmesi meselesine tepki gösterdi. Mazlum ve mağdur Suriyelilerin bizlerin misafiri olduğunu belirten Öz, "zulümden kaçanlara el uzatmak bizim tarihi, kültürel, İslami ve insani sorumluluğumuzdur" dedikten sonra vatandaşlık meselesinin bundan çok farklı bir konu olduğunu savundu. Ülkemiz için büyük tehlikelere yol açacağını söyleyen Öz, bu yanlıştan vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

 

Ramazan boyunca ve daha öncesinde de süren Türk Ocakları yardım kampanyası hakkında da bilgi veren Genel Başkan Öz, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür etti. Ramazan'da toplanan bütün fitrelerin dağıtıldığını söyleyen Genel Başkan Öz, yardımların devam edeceğini ifade etti.

 

Sözlerinin sonunda vatan, millet ve din uğruna can veren bütün şehitlerimizi, ecdadımızı ve geçmişlerimize rahmet dileyen Öz, katılımcıların bayramını tebrik etti.

 

Yapılan sohbetin ardından program sona erdi. 


PAYLAŞ