Irak Türkmen Cephesi yöneticisi ve Erbil Milletvekili Aydın Maruf ve Erbil Ortadoğu Kalkınma ve Işbirliği Derneği Y.K. Başkanı İmdat Bilal, Türk Ocakları Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Aydın Maruf ve Erbil Ortadoğu Kalkınma ve Işbirliği Derneği Y.K. Başkanı İmdat Bilal, Genel Merkez'de Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Maruf ve Erbil Ortadoğu Kalkınma ve Işbirliği Derneği Y.K. Başkanı İmdat Bilal, Genel Başkanımız ve yönetim kurulumuz ile Ortadoğu coğrafyasındaki meseleleri ve Türkmen varlığının geleceği üzerine görüş alışverişinde bulundular. Maruf Irak'ta gerçekleşen seçimler sonrası Türkmenlerin son durumu hakkında bilgi verdi. 

Irak Türkmen Cephesi yöneticisi ve Erbil Milletvekili Aydın Maruf, 'Turaneli Yardım Kampanyası' kapsamında Irak Türkmenlerine yapılan yardımlardan dolayı Türk Ocaklarına teşekkür etti. 

Genel Başkan Prof. Dr. Öz, Türk Ocaklarının kurulduğundan beri Türk dünyası için çalıştığını belirterek bu bağlamda nerede yardıma muhtaç bir Türk varsa Türk Ocaklarının orada olacağını, Türk dünyasının her türlü meselesiyle ilgileneceğini söyledi. Türk Ocaklarının Irak Türkmenlerinin davasının takipçisi olduğunu ifade eden Genel Başkan Prof. Dr. Öz, Irak Türkmenlerinin huzuru ve geleceği için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

 


PAYLAŞ