Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşad Salihi, Irak Türkmen Cephesi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Turan ve beraberindeki heyet Genel Merkezimizi ziyaret etti. 

Salihi'yi Genel Merkezimizde, Genel Başkanımız Prof. Dr .Mehmet Öz ve yönetim kurulu üyelerimiz karşıladı. Salihi ve beraberindeki heyet ile öncelikli olarak Irak ve Suriye Türkmenlerinin meseleleri istişare edildi.

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşad Salihi, 'Turaneli Yardım Kampanyası' kapsamında Irak Türkmenlerine yapılan yardımlardan dolayı Türk Ocaklarına teşekkür etti. 

Salihi'nin ardından sözü alan Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, bugün Türkmenlerin çok zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Öz, Türkmen coğrafyasının asla silinmemesi gerektiğini bunun için de devletimizin ve milletimizin topyekun mücadele etmesi gerektiğini ekledi. "Biz elimizden geldiğinde sizin sesiniz olmaya çalışıyoruz" diyen Genel Başkan Öz, Türkmenlere destek amaçlı yaptıkları yardım kampanyalarının da devam ettiğini söyledi. Genel Başkan Prof. Dr. Öz, Türk Ocaklarının kurulduğundan beri Türk dünyası için çalıştığını belirterek bu bağlamda nerede yardıma muhtaç bir Türk varsa Türk Ocaklarının orada olacağını, Türk dünyasının her türlü meselesiyle ilgileneceğini söyledi. Türk Ocaklarının Irak Türkmenlerinin davasının takipçisi olduğunu ifade eden Genel Başkan Prof. Dr. Öz, Irak Türkmenlerinin huzuru ve geleceği için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından Erşad Salihi, Irak Türkmenleri adına Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'e, Türk Ocaklarının Türkmen davasına verdiği destekten dolayı bir teşekkür etti.

Ziyaret Türkmen meselesi hakkında yapılan görüş alışverişleri ile devam etti. 


PAYLAŞ

Resim Galerisi